Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Через лікарську недбалість сімом пацієнтам видалили очі, а ще двоє померли...

Після ін’єкції постраждали 22 людини.

Фото із сайту hromadske.te.ua.

Через лікарську недбалість сімом пацієнтам видалили очі, а ще двоє померли...

Цей шокуючий факт зафіксовано на Тернопільщині

Після ін’єкцій в очі, які провели 22 жителям Чортківської громади, сімом людям видалили по одному оку, а двоє померли від ускладнень, які з’явилися пізніше. Ще 13 пацієнтів осліпли на одне чи два ока або ж досі намагаються вилікувати зір. Після 10 місяців розслідування правоохоронці ще не пред’явили обвинувачення трьом лікарям

Чортківської опорної лікарні, які проводили процедури.

За інформацією правоохоронців, експертиза в Харкові препарату «Алтузан», яким робили ін’єкції, та інших речових доказів майже завершилася. Однак слідчі витребували нові медичні документи в постраждалих, тож слідство триває і надалі, повідомили в розслідуванні NGL.media.

Укол в очі провели 22 пацієнтам в офтальмологічному відділенні Чортківської опорної лікарні 16 лютого 2023 року.

Увечері того ж дня люди почали масово скаржитися на пекучий біль в очах, який не проходив навіть після застосування знеболювальних. Вночі перших пацієнтів перевезли з Чорткова в Тернопільську обласну університетську лікарню, де практично усім поставили діагноз «гострий ендофтальміт», тобто запалення внутрішньоочної тканини. За одну добу лікарі провели 27 операцій 22 людям. З того часу минуло 10 місяців, однак слідство так і не пред’явило нікому підозри.

Увечері того ж дня, коли ввели ін’єкцію, люди почали масово скаржитися на пекучий біль в очах, який не проходив навіть після застосування знеболювальних.
Увечері того ж дня, коли ввели ін’єкцію, люди почали масово скаржитися на пекучий біль в очах, який не проходив навіть після застосування знеболювальних.

 За цей час стан 22 людей значно погіршився. Сімох пацієнтів відправили в Одеський інститут очних хвороб імені Філатова, там їм видалили по одному, а декому обидва ока, адже занесена з уколом інфекція лише продовжувала поширюватися і погіршувала стан здоров’я. Ще двоє пацієнтів – 65-річний чоловік і 67-річна жінка померли через проблеми зі здоров’ям, які виникли після ін’єкції сумнівним препаратом.

Решта чортківчан витратили великі гроші з власної кишені на лікування. Галина, дружина одного з потерпілих, 47-річного Ореста Зрайчика, розповіла, що чоловікові довелося вставляти штучний кришталик в око, але це не допомогло. «Ми замінили кришталик на лівому оці, але потім знову стало гірше. Чоловіка мучили страшні болі в голові і у всьому тілі. Тому в серпні йому довелось видалити ліве око. Потім почались проблеми з правим оком, глаукома, і загалом стан здоров’я погіршився, адже під час лікування довелося приймати гормони», – розповіла Галина Зрайчик.

Сім’я Зрайчиків уже витратила на лікування близько 500 тисяч грн, із яких 50 тисяч компенсувала Ірина Данчук – одна із трьох медиків, які безпосередньо проводили ін’єкції підробленим препаратом «Алтузан» невідомого походження.

Після уколів і після того, як люди почали масово звертатися в обласну лікарню, правоохоронці розпочали кримінальне провадження і вилучили цю ампулу. Препарат разом з іншими доказами передали в Харків для дослідження.

27 листопада слідчі поліції зателефонували до постраждалих і повідомили, що в Харкові вже закінчується експертиза. Правоохоронці просили людей надати додаткову медичну документацію, адже розслідування продовжується.

Наприкінці листопада заступник начальника відділу слідчого управління тернопільської поліції Андрій Івасишин також підтвердив, що в управлінні очікують результати експертизи від Харківського судово-експертного інституту.

Усі необхідні для дослідження матеріали надіслали до Харкова ще 25 травня, тобто через три місяці після початку розслідування.

«Пацієнти проходили лікування в різних медичних закладах. Після того, як їхній стан більш-менш стабілізувався, були вилучені медичні документи і скеровані для проведення судово-медичної експертизи. Експерти досліджують вплив препарату, яким було зроблено ін’єкцію, на здоров’я цих людей. У цій справі ми проводимо повний комплекс слідчих дій для того, щоб цей злочин був розкритий і винні були притягнуті до відповідальності», – пояснив Андрій Івасишин.

Розслідування триватиме й надалі, адже поліцейські витребували нові документи у цій справі. Однак підозри досі нікому так і не оголосили, а, за словами родичів постраждалих, усі троє лікарів, які робили уколи в очі, продовжують працювати в Чортківській опорній лікарні і приймати інших пацієнтів. Крім того, люди не можуть подати цивільні позови, щоб отримати компенсацію за моральну і матеріальну шкоду, на лікарів та медустанову, бо досі не вручені підозри. Адвокати постраждалих додають, що термін притягнення до відповідальності у цій справі – три роки, 
а тим часом рік уже майже минув...

Зоряна ЯРЕМИШИН, zaxid.net.

Telegram Channel