Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
За збитки виробників заплатять споживачі

Волинь-нова

За збитки виробників заплатять споживачі

Минулого тижня вкотре подорожчала горілка й інша алкогольна продукція — ром, віскі, джин і навіть шампанське, без якого не обходиться новорічний стіл. Півлітрова пляшка із 40-відсотковим вмістом спирту тепер коштує щонайменше 70 гривень. Стільки ж — шампанське. Українці, котрі завжди негативно реагують на підвищення цін, нинішнє сприйняли байдуже


Євгенія СОМОВА,
редактор відділу соціального захисту газети «Волинь-нова»


 


Я купую горілку лише на сімейні свята. І те, що подорожчала, мене особливо не хвилює. Заплачу трохи більше за пляшку, але від того сімейний бюджет не дуже постраждає, — висловив думку більшості непитущих один із покупців.


Підвищуючи ціни на алкоголь, уряд сподівався вбити, як то кажуть, відразу двох зайців: збільшити надходження до державного бюджету і поліпшити здоров’я нації. Мовляв, маємо ж позитивний досвід Європи. Там діють за принципом: чим вища ціна спиртного, тим менше споживання. Можливо, у цивілізованих і законослухняних країнах він і діє, але ж не в нас. Наївно було б думати, що українці після подорожчання алкоголю відмовляться від звички розслабитися за чаркою оковитої і доброю закускою. Боюся, щоб із підвищенням цін на спиртне не вийшло, як у старому анекдоті:


Горілка подорожчала…


Тату, то ти будеш менше пити?


Ні, сину. Ти будеш менше їсти.


Після зростання вартості горілки не дуже вибагливий покупець перейде на самогон або контрафактну продукцію. Отже, збільшиться кількість отруєнь неякісним спиртним, яких і зараз чимало, бо ж в Україні кожна друга пляшка горілки фальсифікована. За офіційними даними, щодня помирає від алкогольного отруєння дев’ять чоловік. За місяць майже 270! Страшно, чи не правда? Горілкою зараз торгують не лише бабусі-пенсіонерки, котрі влаштовують міні-гуральні на власній кухні. Окремі з них виробляють такий натурпродукт, що ого-го. Декотрі, правда, пришвидшують процес — розбавляють спирт водою. Без будь-яких документів і ліцензій продають алкоголь сумнівної якості й різноманітні «розливайки» — кафе, бари… А виготовляють його нерідко у підпільних цехах. У Луцьку, скажімо, з початку року працівники податкової поліції виявили і припинили діяльність аж п’яти таких «підприємств».


Словом, марні сподівання, що після підвищення цін на алкоголь збільшаться надходження до бюджету країни. Навпаки, їх буде менше, бо знизиться виробництво продукції. Зате зростуть доходи тіньового бізнесу. Нелегальні продавці податків не платять. Тож продають спиртне дешевше, ніж підприємства, які торгують на законних підставах. Останні несуть збитки і, щоб компенсувати їх, піднімають ціну на свою продукцію. А за їхні втрати і поширення контрабандної продукції змушені розраховуватися ми, споживачі.


 

Telegram Channel