Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Дякуємо, Боже, за Абраменка —  але дай нам ще одну медаль!

29-річний Олександр Абраменко: «Однозначно буду готуватися до наступної Олімпіади».

Волинь-нова

Дякуємо, Боже, за Абраменка — але дай нам ще одну медаль!

Якраз сьогодні жіноча біатлонна естафета…

«Біла» Олімпіада у Пхьончхані потроху добігає свого кінця. Україна продовжує тішитися «золотом» фристайліста Олександра Абраменка і тихенько сподіваючись на ще якесь «медальне диво». Щоправда, спортивна доля нам виразно промовляє: «Слухайте! Ви там що, зовсім знахабніли! Радійте з того, що вже маєте!».

От, приміром, якісь ілюзорні медальні надії ми покладали на змішану біатлонну естафету. Дзуськи! Ірина Варвинець, Юлія Джима, Дмитро Підручний та Артем Прима дісталися до фінішу лише сьомими…

Хоча саме у цій гонці розігралася одна з найбільших драм олімпійського Пхьончхана. Німці Ванесса Гінц, Лаура Дальмайєр та Ерік Лессер бездоганно провели свої відтинки дистанції, припустившись «на трьох» лише двох промахів. Арнд Пайффер (який з ідеальною стрільбою виграв тут спринтерську гонку!), маючи солідний часовий «гандикап», повинен був просто не наробити великих дурниць, аби покласти у німецьку скарбничку чергове «золото». Проте він їх наробив… Лежачи він схибив двічі, втративши час на додаткові постріли. Ну а в другій стрільбі Арнду не вистачило навіть восьми патронів, щоб закрити п’ять мішеней — і він поїхав на штрафне коло!

У французів на вирішальному етапі біг (ну, звісно!) Мартен Фуркад, який без проблем скористався таким «подарунком» від команди географічних сусідів — «золото»!

Для Мартена Фуркада це третє «золото» на нинішній Олімпіаді, і п’яте у кар’єрі… Восьмиразовому олімпійському чемпіону Уле-Ейнару Бйорндалену нервувати, звісно, ще рано. Але задуматися вже можна…

Норвежці (навіть зі штрафним колом Тіріл Екгофф!) здобули «срібло». А в боротьбі за «бронзу» італієць Домінік Віндіш випередив абсолютного антигероя гонки Арнда Пайффера. Щоправда, німці запекло (якось навіть трохи не по–німецьки!) кинулися доводити — мовляв, на фініші італійський біатлоніст випередив їхнього співвітчизника з порушенням правил! Проте навіть це «чорно–червоно–жовтим» не допомогло. Стріляти, Арнде, треба було так, як ти це робив у «спринті»! Тоді тобі не те що Віндіш, а й сам Фуркад був би не страшний…

Ну а для Мартена це третє «золото» на нинішній Олімпіаді, і п’яте у кар’єрі… Восьмиразовому олімпійському чемпіону Уле–Ейнару Бйорн­далену нервувати, звісно, ще рано. Але задуматися вже можна…

До речі, Фуркад поки не визнає «медальних компромісів», маючи у п’яти пхьончханських гонках два гучних «провали» і три «золота»!

Україні ж лишається сподіватися на жіночу та чоловічу біатлонні естафети, які відбудуться — відповідно — сьогодні (о 13:15) та завтра (теж о 13:15). Чотири роки тому в Сочі наші дівчата Віта Семеренко, Юлія Джима, Валя Семеренко і Олена Підгрушна усіх залишили за спиною, принісши країні таке бажане «золото». Сьогодні український квартет чомусь перебуває далеко не в ідеальній формі, тому ми б раділи і третьому місцю. Коли здавався номер до друку, старший тренер жіночої збірної Урош Велепець оголосив склад команди на естафету: Ірина Варвинець, Віта Семеренко, Юлія Джима і Анастасія Меркушина. Логічно. Хоча шкода, що більше на Олімпіадах ми не побачимо нашої переможної четвірки, але нинішній квартет перебуває зараз у найбільш оптимальній формі. А ось шанси у чоловіків потрапити у призери рівні майже нулю…

Тим часом учора, 21 лютого, у Пхьончхані розпочалися змагання фігуристок. Саме у цьому виді олімпійської програми найреальніші шанси на своє перше «золото» мають «олімпійські атлети з Росії». Адже росіянки Євгенія Медведєва та Аліна Загітова — і тут справді ніде правди діти — нині є лідерками в одиночному жіночому катанні. Першою з–поміж їх двох свою коротку програму відкатала дворазова чемпіонка світу й дворазова чемпіонка Європи, 18–річна Медведєва. Зробила це зі світовим рекордом — 81,61! Проте 15–річна (!) Загітова (яка «обскакала» Медведєву на цьогорічному Чемпіонаті Європи у Москві) з такою «заявкою» співвіт­чизниці і принципової суперниці не погодилася, встановивши новий світовий рекорд — 82,92! Третій результат продемонструвала 22–річна канадійка Кейтлін Осмонд — 78,87.

Українка Ганна Хниченкова посіла 29–те місце із 30 учасниць, її результат — 47,59…

Довільна програма фігуристок — яка і визначить переможниць — запланована на завтра, 23 лютого. У ній братимуть участь тільки 24 кращі спортсменки за підсумками короткої програми. Тобто, для представниці України (держави, успіхи якої у фігурному катанні колись гриміли на увесь світ!) Олімпіада «закінчилася» достроково. Хоча Ганна й перевершила «досягнення» нашого чоловіка — «одиночника» Ярослава Паніота. Той довільну програму «відкатав» взагалі першим з–поміж усіх учасників результатом — щоправда, першим з кінця…

Тим часом наш герой, олімпійський чемпіон Олександр Абраменко нині заледве встигає роздавати численні інтерв’ю. Можна лише уявити стан спортсмена, який того недільного ранку, що передував здобуттю нагороди, широкому загалу був практично не відомий (скажімо, навіть стаття про Абраменка у «Вікіпедії» була написана абияк — з численними «пропусками» та неточностями)!

Нині ж Олександр зізнається: остаточно усвідомив себе олімпійським чемпіоном лише наступного дня, вже добре виспавшись. А найбільшою мрією називає… бажання просто відпочити. До речі, кохану нашого Сашка звати… Саша! Вона — росіянка Олександра Орлова — теж фристайлістка і учасниця Олімпіади в Пхьончхані. Хоча до подіуму й не «дострибнула».

Цікавими також є зізнання батьків Олександра Абраменка (в яких він, до речі, єдиний син). Мама — Ірина Абраменко — того дня традиційно пішла на недільну службу до церкви. Натомість тато — Володимир Абраменко — лишився вдома. Каже, що дивитися телевізійну трансляцію через надмір емоцій не міг. Лише час від часу — подумки прочитавши «Отче наш» — зазирав у інтернет. Проте підсумковий «результат» дізнався вже із дзвінка когось зі знайомих. Щоправда, почувши «120 і 8» відразу поклав слухавку й засумував — адже розумів, що це «не медальний» здобуток. Лише трохи згодом підійшов до комп’ютера, аби таки дізнатися ім’я олімпійського чемпіона. І не повірив своїм очам: «Олександр Абраменко — Україна!» І ніякі не «120,8» — а «128,51»! Жартує, що просто треба було чистити вуха і слухати до кінця!

 

Лідери медального заліку Олімпіади–2018 на 16.00 21 лютого
М Країна З С Б Всього
1. Норвегія 13 11 9 33
2. Німеччина 12 7 5 24
3. Канада 9 5 7 21
4. Нідерланди 6 6 4 16
5. США 6 4 6 16
6. Франція 5 4 5 14
…18. Україна 1 0 0 1
Telegram Channel