Як вибрати лікаря й узаконити з ним стосунки? - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Як вибрати лікаря й узаконити з ним стосунки?

Волинь-нова

Як вибрати лікаря й узаконити з ним стосунки?

Покрокову інструкцію — керівництво до дії — оприлюднило Міністерство охорони здоров’я України

«Закріпачення» не буде

У квітні в закладах, які приєдналися до електрон­ної системи охорони здоров’я, усім нам потрібно буде підписати декларації — документ, який підтверджує, що ми обрали саме цього лікаря. У такий спосіб людина повідомляє державу, що оплата за її обслуговування має надходити у конкретний медзаклад. «Закріпачення» раз і назавжди не буде: у будь–який момент можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію — достатньо просто укласти нову, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі — не мусите звертатися за місцем прописки чи проживання. Але якщо ваш обранець з віддаленого кінця міста чи з іншого населеного пункту, то він не зможе приїжджати на виклики. Сімейний лікар ма­є обслуговувати 1 800 па­­цієнтів, терапевт — 2 000, педіатр — 900. Ця цифра може бути дещо більшою для фахівців у селах.

«Закріпачення» раз і назавжди не буде: у будь-який момент можете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем.

Порядок вибору лікаря ще не остаточний, адже зараз він перебуває на погодженні в центральних органах влади. МОЗ запевняє, що без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

Куди йти і що робити?

1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. Із собою потрібно мати паспорт, податковий номер, мобільний телефон, свідоцтво про народження дитини.

Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електрон­не здоров’я». Уточніть цю інформацію у реєстратурі або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth ukraine.org/divisions.html#/

2. Ваші дані та контакт­ний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Це зробить уповноважена особа закладу: або реєстратор, або медсестра, або лікар.

Важливо: декларації укладаються виключно в електронній формі – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Аби унеможливити будь–які спроби шахрайства, після введення даних пацієнт отримує СМС із кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров’я» для підтвердження. Якщо у вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження можна сфотографувати чи відсканувати оригінали документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» примірник декларації для перевірки.

Важливо: помітили помилку — скажіть про це.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» ще один примірник декларації.

Важливо: обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 при­мірники декларації.

Важливо: один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладі.

6. Уповноважена особа накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я».

Важливо: ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за обслуговування держава сплачуватиме закладу, у якому працює обраний вами лікар.