Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Добре, що польський арбітр був більше українцем, ніж чехом…

Автор першого гола у ворота чехів Беньямін Вербич вітає автора другого — ​Артема Бесєдіна: «Нарешті й ти забив!»

Фото 1927.kiev.ua.

Тепер, щоб потрапити до групового раунду Ліги чемпіонів, київське «Динамо» має проходити колись грізний амстердамський «Аякс»

Ліга чемпіонів. 3-й кваліфікаційний раунд. Матч-відповідь. «Динамо» (Київ, Україна) — ​«Славія» (Прага, Чехія) — ​2:0 (1:0 — ​Беньямін Вербіч, 11 хв; 2:0 — ​Артем Бєсєдін, 74 хв)

14 серпня 2018 року. Київ. Стадіон НСК «Олімпійський». 39  318 глядачів. Головний суддя — ​Даніель Стефаньскі (Польща).

За тиждень до того суперники зіграли у Празі внічию 1:1, тож забивати в Києві насамперед мусила «Славія». Попри це, домашній поєдинок «Динамо» почало дуже активно і вже на 11-й хвилині домоглося успіху. Артем Бєсєдін заробив штрафний. Віктор Циганков навісив. Беньямін Вербіч у падінні дотягнувся до м’яча носком правої ноги й проштовхнув його у ворота Ондржея Коларжа. Нагадаємо, що саме 24-річний словенець забив і єдиний гол киян у першому поєдинку!

Завдання «Славії» цей гол не змінив — ​їм конче треба було забивати. Динамівці ж почали дедалі більше схилятися до відверто захисної моделі гри, даючи привід неабияк нервуватися своїм уболівальникам.

І ближче до перерви м’яч усе ж побував у воротах Дениса Бойка. Щоправда, польська бригада арбітрів на чолі з Даніелем Стефаньскі після деяких вагань гол не зарахувала, чим викликала надбурхливу реакцію гравців і тренерського штабу «Славії». Хоча на повторах видно, що камерунський захисник «Славії» Мішель Нгадеу-Нгаджуї (зріст — ​190 см, вага — ​близько 90 кг!), виходячи з пасивного положення поза грою, провів силовий прийом проти нашого Микити Бурди.
Між таймами Олександр Хацкевич та його помічники, вочевидь, щосили доводили гравцям у білих футболках: гратимуть так, як у другій половині першого тайму — ​можуть забути про Лігу чемпіонів.

Трохи допомогло, аж так «нахабніти» динамівці суперникові вже намагалися не давати. Хоча дуже лячно було аж до другого забитого киянами м’яча. Віктор Циганков класним пасом вивів Артема Бєсєдіна на побачення з голкіпером пражан, і м’яч від руки Ондржея Коларжа таки залітає у ворота! Тож Бєсєдін трохи пригасив шквал критики з приводу своєї «незабивучості», а Циганков записав на свій рахунок другий у матчі гольовий «асист». Щоправда, було в цьому епізоді й одне велике «але»! На повторах у форварда киян (будьмо чесними!) усе ж можна було розгледіти хай і зовсім невеличкий, але таки офсайд. Коли згадати ще й момент із незарахованим голом «Славії» в першому таймі, можна лише уявити, скільки уболівальників празького клубу пожбурили свої капці в екрани своїх телевізорів, намагаючись влучити в польського рефері Даніеля Стефаньські! Який того вечора (звісно, ненавмисне!) був трохи більше українцем, ніж чехом. А якщо взяти до уваги, що найкращим гравцем матчу в складі «Динамо» знову був словенець Вербіч — ​це справді була суто слов’янська гра.

У матчі ж наших потенційних суперників нідерландський «Аякс» удома (після «виїзних» 2:2) впевнено переграв бельгійський «Стандард» — ​3:0.

За усієї поваги до пражан амстердамці таки грізніший суперник, і кияни муситимуть змагатися з ним у вирішальному раунді на шляху до групового турніру Ліги чемпіонів (матчі відбудуться 22 і 28 серпня). Ставки на прагматизм, феноменальну гру Вербіча та прихильність футбольної фортуни тут може бути й замало… Та коли боятися «Аякса», то до чого всі ці мрії про поєдинки з «Реалом», «Баварією» чи ПСЖ?!

Серед інших матчів того вечора варто згадати нульову нічию в Москві між місцевим «Спартаком» ты грецьким ПАОКом, за який виступають українці Євген Хачеріді та Євген Шахов (а головним тренером клубу із Салоніків є син екс-наставника донецького «Шахтаря» Мірчі Луческу — ​Резван Луческу). Нагадаємо, що вдома греки «вирвали» перемогу з рахунком 3:2, поступаючись у першому таймі 0:2 (щось дуже подібне зі «спартачами» трапилося 14 вересня 1994-го у легендарному поєдинку з київським «Динамо»)! Вдома ж надії москвичів на порятунок ще в першому таймі значною мірою «поховав» добре знайомий нам нападник Луїс Адріано — ​отримав пряму червону за брудну гру ліктем і залишив свою команду в меншості.

До речі, після фінального свистка Євген Хачеріді довів московську публіку до повного сказу, опустивши гетри й тицьнувши пальцем у свої щитки… із синьо-жовтим прапором! Як тут не згадати нещодавнє «Слава Україні!» Домагоя Віди і вкотре не констатувати: динамівці «колишніми» не бувають!

Результати матчів 4-го туру Української Прем’єр-Ліги: «Олімпік» – «Львів» – 1:1, «Шахтар» – «Воскла» – 4:1,  «Олександрія» – «Арсенал-Київ» – 1:0,  «Карпати» – «Зоря» – 0:1,  «Чорноморець» – «Десна» – 1:0, «Маріуполь» – «Динамо» – перенесено.

Олександр Хацкевич, головний тренер київського «Динамо»:
«Обидва поєдинки для нас були важкими. Здається, що команди грали у простий футбол, але було складно. Наша команда вміє терпіти, вичікувати свій шанс. Добре, що перемогли, цей успіх наближає нас до групового етапу Ліги чемпіонів.
Коли вийдуть на поле новачки? Супряга тренується індивідуально. Після юнацького Євро в нього була травма, тому йому потрібно 10–12 днів на відновлення. Бразилець Буено працює в загальній групі, але у важливих матчах я поки що довіряю гравцям, які вже давно з нами».

Їндржих Трпішовські, головний тренер празької «Славії»:
«Незарахований гол? Нічого особливого сказати не можу. Як суддя вирішив, так і правильно. Що можу сказати про «Динамо»? Звичайно, суперник був сильний, але ми також грали добре. Дякую і до побачення».

У гонці бомбардирів лідирує Жуніор Мораєс («Шахтар») — ​3 голи.