Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Рівненський плавець Михайло Романчук привіз із Чемпіонату Європи 2 золоті та 1 срібну медалі

Фото Михайла у ці дні облетіли усі провідні спортивні видання світу.

FRANCOIS XAVIER MARIT

Ще одна нагорода найвищої проби – у нашої землячки Наталії Прищепи, яка тріумфувала в бігу на 800 метрів, захистивши свій титул

Свій 22-й день народження 7 серпня Михайло Романчук відсвяткував у британському Глазго, де з 2 по 12 серпня проходить Чемпіонат Європи з водних видів спорту. Перше золото на турнірі він здобув на другий день змагань, установивши рекорд України 3:45.18 (3:46.95 у кваліфікації) на дистанції 400 метрах. А за два дні додав до золотої медалі на 400 метрів срібну на дистанції 1500, поступився лише німцеві Флоріану Веллброку. Результат Михайла (14:36.88) став новим рекордом України. Попереднє досягнення теж належало Романчуку, який був другим на торішньому Чемпіонаті світу в Будапешті, програвши італійцеві Грегоріо Палтренері. Цього року італійського плавця рівнянин випередив.

Для спортсменів Михайлового рівня потрібно плавати двічі на день у басейні довжиною 50 метрів. На Рівненщині є лише 25-метрові.

8 серпня наш земляк виборов друге золото – на дистанції 800 метрів вільним стилем він випередив італійця та німця на кілька метрів.

Михайло – син рівненського легкоатлета і тренера Михайла Романчука. Батько хотів, аби син також став легкоатлетом, проте Романчуку-молодшому більше подобалося плавання. Майбутній чемпіон спершу займався в Дитячо-юнацькій спортивній школі №2, у 2011 році став учнем Обласної школи вищої спортивної майстерності. Ним є і донині, як і студентом РДГУ, проте на Рівненщині Михайло буває тепер рідко – тренуватися тут ніде. Для спортсменів Михайлового рівня потрібно плавати двічі на день у басейні довжиною 50 метрів. На Рівненщині є лише 25-метрові. Учні ОШВСМ їздять на тренувальні збори до інших областей, найближче – до Броварів. Михайло ж більшість часу проводить у Дніпрі або за кордоном як член української збірної. Разом із ним – і рівненський тренер Петро Нагорний.

У рідному місті спортсмен уже має квартиру, подаровану йому як призерові юнацьких олімпійських ігор. Проте поки що проживати в ній не буде – планує наступні рекорди. У коментарі британським ЗМІ після перемоги на дистанції 400 метрів Михайло Романчук зазначив:

– Я щасливий. Показав свій найкращий персональний результат, а заодно встановив національний рекорд. Протягом року ми з тренером робили усе, що могли, для цієї перемоги. Але я знаю, що можу краще, і у майбутньому, думаю, це продемонструю.

Медальний залік об’єднаного Чемпіонату Європи з літніх олімпійських видів спорту, який відбувся в Німеччині та Шотландії