Ласі до чужих грошей полюють на довірливих - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 30.51
Ласі до чужих грошей полюють  на довірливих

Лише обачність і здоровий глузд є запорукою того, що ви не станете жертвою шахраїв.

Pixabay

Ласі до чужих грошей полюють на довірливих

У розпал сезонних робіт у країнах Європи, куди традиційно вирушають волиняни в пошуках заробітку, пожвавлюються шахраї. Вони виманюють у довірливих громадян чималі суми як гарантію надання робочого місця та виготовлення усіх необхідних для виїзду за кордон і працевлаштування там документів

Відтаких дій зловмисників днями постраждав мешканець села Прилуцьке Ківерцівського району, який перерахував на вказаний ними картковий рахунок 15 500 гривень. Після цього телефон шахраїв замовк, і бажаної роботи, втративши кошти, волинянин не отримав.

Особливо мають насторожити ті спритники, які спілкуються з клієнтами лише віртуально й вимагають оплати на картковий рахунок.

І такі випадки, на жаль, непоодинокі. Суми ж варіюються від тисячі до кількох десятків тисяч гривень. Прокуратура області звертається до громадян із проханням бути уважними і обережними, вибираючи надавачів посередницьких послуг при пошуку роботи в інших країнах. Особливо мають насторожити ті спритники, які спілкуються з клієнтами лише віртуально й вимагають оплати на картковий рахунок.

Пам’ятайте, у легальних посередників обов’язково наявна ліцензія на надання таких послуг і вони не беруть грошей наперед, це можна робити тільки після працевлаштування. Окрім того, у договорі з клієнтами агентства повинні прописувати умови роботи і проживання, розмір зарплати, графік роботи і відпочинку.

Наталка МУРАХЕВИЧ.