Курси НБУ $ 39.40 € 42.34
Волинські школи можуть опинитися без нових автобусів, бо громади не дали грошей

Ми провели закупівлю, визначили переможців, але не можемо підписувати договори, бо не маємо всієї суми на рахунках.

Фото із сайту volynnews.com.

Волинські школи можуть опинитися без нових автобусів, бо громади не дали грошей

Тендери на закупівлю шкільних автобусів на Волині вже проведені, проте договори досі не заключені, бо громади не перераховують гроші на співфінансування. Ба більше, деякі громади навіть відмовилися від закупівлі нового шкільного транспорту

Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії Волинської обласної ради, передає ІА Волинські новини.

Начальниця управління освіти Волинської ОДА Людмила Плахотна повідомила, що сьогодні гостро стоїть проблема закупівлі шкільних автобусів, на які наприкінці минулого року були виділені кошти.

Начальниця управління освіти Волинської ОДА Людмила Плахотна повідомила, що сьогодні гостро стоїть проблема закупівлі шкільних автобусів, на які наприкінці минулого року були виділені кошти. З її слів, громади досі не перерахували свою частку співфінансування, а деякі взагалі відмовилися.

«Ми провели закупівлю, визначили переможців, але не можемо підписувати договори, бо не маємо всієї суми на рахунках. У нас є території, які відмовилися від автобусів, і ми боїмося, що тих 19 автобусів, які фактично вже закупили, бо готові підписати договір, не будемо мати кому купувати. Звичайно, це велике співфінансування, але будемо просити всі громади першочергово профінансувати цю закупівлю», - каже Людмила Плахотна.

Реклама Google

Як зауважили члени бюджетної комісії, ймовірно, громади прийматимуть рішення щодо виділення коштів за результатами виконання бюджетів у першому півріччі.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів спрямував бюджету Волинської області 18,3 мільйона гривень на придбання шкільних автобусів у 2021 році. Закупівля шкільних автобусів має відбуватися на умовах співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів: не менше 30% – для закладів, що фінансуються з обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила понад 40 тис. осіб; не менше 10% – для закладів, що фінансуються з бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила менше за 40 тис. осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад.

Читайте також: На Волині найактивніше вакцинується молодь

Першочергово мають бути забезпечені опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їхньої кількості у філіях) не менше 200 осіб, які будуть утворені протягом 2021 року. Потім - інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менше 200 осіб. Третіми у черзі опинилися інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/об’єднані/ реорганізовані протягом 2021 року та мають здобувачів освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

Telegram Channel