Курси НБУ $ 41.21 € 45.05
Цілющим медом причащає Спас

Фото із сайту glavcom.ua.

Цілющим медом причащає Спас

14 серпня, на свято Першого, або Медового Спаса, чи Маковія, як називають його в народі, православні християни несуть до церкви на освячення «маковійчики» – букети з м’яти, чебрецю, любистку, чорнобривців, волошок, обов’язково додаючи до цілющих трав маківки

Медові пряники

 

 Інгредієнти: 2 ст. л. цукру, 1 яйце, 450 г борошна, 2 ч. л. розпушувача, 30 г вершкового масла, 200 г меду, прянощі (кориця, кардамон, імбир, ванілін) – за бажанням.

Приготування. У каструлі змішайте мед, прянощі, цукор, масло. Поставте на невеличкий вогонь або на водяну баню і, постійно помішуючи, нагрівайте до однорідної консистенції. У борошно всипте розпушувач, додайте злегка збите яйце, влийте теплу медову масу, трохи перемішайте, накрийте плівкою і поставте в холодне місце на кілька годин, потому замісіть тісто. Воно має бути м’яким, але не липким. Розкачайте тісто в пласт завтовшки близько 1 см, вирізайте круглі прянички, викладайте на деко, змащене маслом чи маргарином, і випікайте при 180 градусах протягом 12–15 хвилин. За бажанням можна полити пряники цукровою глазур’ю.

Реклама Google

Медівник

 

 Інгредієнти: для тіста – 5 яєць, 4 ст. л. меду, 0,5 ч. л. соди, 10 г розпушувача, 150 г цукру, 400 г борошна; для крему №1 – 0,5 л молока, 100 г цукру, 3 ст. л. крохмалю, 200 г вершкового масла; для крему №2 – 0,5 кг малини, 220 мл води, 100 г цукру, сік половини лимона, 3 ст. л. крохмалю.

Приготування. Мед поставити на слабкий вогонь до закипання. Зняти з плити, всипати соду і добре розмішати, маса збільшиться втричі. Яйця збити з цукром, додати мед із содою і поступово вводити просіяне борошно з розпушувачем. Форму застелити пергаментом, вилити тісто і випікати медівник при 180 градусах до готовності (перевіряти дерев’яною шпажкою). Тим часом приготувати креми. Для першого 0,4 л молока розварити з цукром, як закипить – влити суміш із крохмалю та 100 мл молока, варити, помішуючи, до загустіння. Охолодити, додати вершкове масло кімнатної температури і добре збити. Для другого крему до малини додати 150 мл води, цукор, лимонний сік і прокип’ятити 3 хвилини. Крохмаль розвести 70 мл води, влити в малинову масу і варити до загустіння. Медівник розрізати горизонтально навпіл, змастити малиновим кремом, як вистигне – нанести заварний крем, накрити другим коржем, прикрасити на свій смак.

 

Фруктовий салат з медом і лимоном

 

 Інгредієнти: 1 персик, 8–10 полуниць, 1 банан, 1 ківі, 2 ст. л. меду, 2 ст. л. лимонного соку, 1 ч. л. олії без запаху.

Приготування. Змішайте мед, олію і лимонний сік, залиште на 20 хвилин. Тим часом почистіть банан і ківі, покрайте їх кубиками. Полуниці поріжте начетверо, а персик – тонкими скибочками. Змішайте всі інгредієнти і заправте сумішшю з меду, лимонного соку й олії.

 

Як визначити якість меду?

За кольором. Кожен сорт має своє забарвлення, властиве тільки йому. Квітковий – світло-жовтого кольору, липовий – бурштинового, ясеневий – прозорий, як вода, гречаний має різні відтінки коричневого. Чистий, без домішок мед, як правило, прозорий, якого б кольору він не був. Якщо ж у ньому є добавки (цукор, крохмаль тощо), то він каламутний.

Справжній мед запашний. Цей аромат ні з чим не сплутаєш. Якщо ж у нього домішали цукру – він не має аромату, а його смак близький до смаку підсолодженої водички.

За ароматом. Справжній мед запашний. Цей аромат ні з чим не сплутаєш. Якщо ж у нього домішали цукру – він не має аромату, а його смак близький до смаку підсолодженої водички.

За в’язкістю. Пробуючи мед, опустіть у ємність тонку паличку: якщо це справжній мед, то він тягнеться слідом за паличкою довгою безперервною ниткою, а коли ця нитка урветься, то вона опуститься, утворюючи на поверхні меду башточку, яка потім повільно розійдеться. Фальсифікат поведе себе, як клей: буде рясно стікати і капати з палички вниз, утворюючи бризки.

За консистенцією. У справжнього меду вона тонка, ніжна. Він легко розтирається між пальцями і вбирається в шкіру, чого не скажеш про підробку – у неї структура груба, при розтиранні на пальцях залишаються грудочки.

Перевірте на наявність у меді води з цукром. Для цього на лист низькосортного паперу, який добре вбирає вологу, капніть трохи меду. Якщо він розтечеться по аркуші, утворюючи вологі плями, або й просочиться крізь нього, – це фальсифікат.

Визначте, чи є в меді крохмаль. Для цього покладіть у склянку трохи меду, залийте окропом, розмішайте й остудіть. Тоді додайте у розчин кілька крапель йоду. Якщо посиніє – значить, містить крохмаль.

Зверніть увагу! Мед не можна зберігати в металевому посуді, оскільки це призводить до збільшення в ньому вмісту важких металів і зменшення корисних речовин. Його споживання може викликати неприємні відчуття в шлунку і навіть призвести до отруєння. Мед зберігають у скляному, глиняному, порцеляновому чи дерев’яному посуді.

До речі. Вживаючи мед із теплою водою або розігріваючи зацукрований продукт, не доводьте температуру до 60 градусів – це межа, після якої змінюється структура меду, його колір, зникає аромат, а вітамін С руйнується наполовину і більше.

 

Овочі з медом і спеціями у духовці

 

Інгредієнти: 3 великі картоплини, 4 середні морквини, 3–4 зубчики часнику, корінь селери, кілька гілочок чебрецю, невеликий шматок кореня імбиру, 250 мл сухого вина, 100 г вершкового масла, 6 ст. л. меду, 1 ст. л. бальзамічного оцту, сіль і перець – до смаку.

Приготування. Овочі помийте, почистіть і покрайте довільними шматками. Викладіть їх у змащену маслом форму для запікання, посипте дрібно нарізаним часником і чебрецем. Приготуйте соус: м’яке вершкове масло змішайте з медом, додайте натертий на дрібній тертці імбир, оцет, сіль і перець за смаком, влийте вино. Нагрівайте на водяній бані або на дуже слабкому вогні, при цьому постійно помішуючи, до однорідної консистенції. Полийте цим соусом овочі і поставте в духовку, попередньо розігріту до 180 градусів, на 30–35 хвилин.

Читайте також: Порошенко: влада підняла тариф на електрику на 50% для малозабезпечених українців, а подає це як «зниження»​.

Яблука, запечені з медом

 

 Інгредієнти: 2 яблука, 2 ч. л. меду, 1 ч. л. кориці, 10 г вершкового масла (за бажанням).

Приготування. Яблука краще брати з кислинкою. Миємо їх, розрізаємо навпіл. Чайною ложечкою видаляємо з кожної половинки серцевину. Викладаємо яблука у форму, посипаємо корицею, поливаємо медом (якщо мед густий, просто покладіть по чайній ложечці у заглибинки в яблуках). Зверху кладемо по невеличкому шматочку вершкового масла. Форму накриваємо фольгою і запікаємо в розігрітій до 180 градусів С духовці близько 25–30 хвилин (але цей час може бути різним залежно від сорту яблук, тому варто періодично перевіряти готовність яблук, щоб вони не втратили форму). Готовий десерт можна подавати з кулькою морозива і карамеллю.

Telegram Channel