Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
20-річний капітан розповів, як із хлопцями взяли у полон командира штурмової групи батальйону «ахмат»

Микола прагне помститися за хлопців, які загинули під час штурму Кліщіївки.

Фото – проєкту Ukrainian Witness.

20-річний капітан розповів, як із хлопцями взяли у полон командира штурмової групи батальйону «ахмат»

Історія 20-річного Маестро з 80-ї окремої штурмової бригади

Усього кілька місяців тому штурмовик 80-ї ОШБр на ім’я Микола, позивний Маестро, йшов на свій перший штурм. Тепер він командує цілим підрозділом. Як 20-річний хлопець пройшов курс «молодого штурмовика» та що змінилося у його свідомості за цей час?

До повномасштабної війни він навчався на лицювальника-плиточника. Але хлопець мріяв потрапити у десант – і зрештою опинився там. «Я сказав – буду ходити на штурми, – розповідає хлопець. – Тепер у мене від них наче якась залежність».

Маестро брав участь у звільненні Кліщіївки. За словами Миколи, деокупація цього населеного пункту далася дуже важко. «Я втратив друга та побратима, – каже він. – Командир повідомив по рації, що Борода «двохсотий». Важко було це чути, а потім ще й побачити його».

Микола прагне помститися за хлопців, які загинули під час штурму села. «З одного боку, відчуваю провину. Я їх туди відправив, – каже Маестро. – П’ять хвилин тому я із цією людиною говорив, а тепер – все… Але ж це війна. Ба більше, це мотивує до помсти. Ворог наробив багато біди, і в мене більше немає до нього жалю».

«Відчуваю провину. Я їх туди відправив, – каже Маестро. – П’ять хвилин тому я із цією людиною говорив, а тепер – все…».                         

Хлопець не шкодує про своє рішення піти у десантники. «Я готовий іти до кінця, – розповідає він. – Якби всі забили болт на цю війну, то довелося б воювати дуже довго. Ворога треба звідси виганяти. Скільки міст він зруйнував. Скільки жінок загинуло, скільки дітей…».

Маестро згадує, як він із хлопцями взяли у полон командира штурмової групи батальйону «ахмат». «Після штурму ми прикривали саперів. Аж раптом почули: хтось позаду нас повзає, – розповідає хлопець. – Можливо, він думав, що це свої, а можливо, йшов за нами. Але правди він все одно не скаже».

Свого часу цей полонений був мером міста Чайковський. Згодом потрапив у в’язницю та пішов на війну, аби зняти судимість. Відео з ним ширилось українськими Telegram-каналами у вересні цього року.

«Коли заходиш у Кліщіївку, то стає моторошно, – розповідає Микола. – Не тому, що може бути приліт, а тому, що село порожнє. Нікого немає, тиша навколо...».

Віталій ДЕЙНЕГА, ексзаступник міністра оборони.

Читайте також: Воїн ЗСУ Дмитро Дікусар: «Якщо не зараз йти боронити країну, то коли?».

Telegram Channel