Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Воїн ЗСУ Дмитро Дікусар: «Якщо не зараз йти боронити країну, то коли?»

«Я танцюю душею, а моя душа зараз не хоче танцювати». Як бачимо, військова форма хореографу дуже пасує.

Фото із сайту 1plus1.tv.

Воїн ЗСУ Дмитро Дікусар: «Якщо не зараз йти боронити країну, то коли?»

Нещодавно колишній чоловік співачки Ірини Білик (у шлюбі 2007–2010) і танцівниці Олени Шоптенко (2013–2016) був у відпустці і пояснив, чому дотримується «режиму тиші», тобто не проявляє жодної активності в соціальних мережах, як це нерідко роблять інші публічні люди на війні, на якій він перебуває уже другий рік

«Я хочу, щоб побратими мені довіряли»

Дмитро Дікусар до повномасштабного вторгнення росії був успішним хореографом та одним із найкращих танцівників. Свого часу на «Танцях із зірками» він був у парі з відомою співачкою Іриною

Білик (на фото) і згодом одружився з нею в Ріо-де-Жанейро. Щоправда, шлюб незабаром розпався. Як і його союз із зірковою танцівницею Оленою Шоптенко.

З 24 лютого 2022-го Дмитро ухвалив тверде рішення йти у ЗСУ і за три дні вже був у військкоматі. Запевнив, що не піде з війська, поки не закінчиться війна. Захисник зізнався, що тоді очікував подібних дій від усіх чоловіків, але так не сталося.

«Зараз ми дійсно зрозуміли, що це повномасштабна війна. І якщо не зараз іти боронити країну, то коли? Що ще маєте статися, аби ти, як чоловік і українець, узяв до рук зброю і пішов захищати державу? Мені здавалося, що це саме той момент, коли кожен має зробити такий вибір», – казав Дмитро Дікусар.

Однак із часом хореограф перестав з’являтися у соціальних мережах так часто, як це було раніше. Він зрідка показував свої фото, писав, що «живий-здоровий», підбадьорював прихильників, вітав зі святами.

Це рішення Дмитро Дікусар пояснив згодом. По-перше, прохання про непублічність він отримав від командування, а по-друге, це і йому самому на руку як військовому ЗСУ. «Я не один, навкруги мене є люди. Це не жарти, це війна. Коли я переходжу в інший підрозділ, люди переживають, чи не буду я вести Тік-Ток і робити речі, яких очікують від публічних людей. Я хочу, щоб побратими мені довіряли», – роз’яснював боєць.

Живіть, радійте життю, любі українці, але не забувайте, яку ціну за це заплатили й платять ті, хто цінує ваше життя більше за своє.

У червні 2023 року Дмитро потрапив до лікарні із серйозною хворобою. Тоді він уперше за довгий час повернувся до цивільного життя та чесно зізнався, що почувався дискомфортно.
«Живіть, радійте життю, любі українці, але не забувайте, яку ціну за це заплатили й платять ті, хто цінує ваше життя більше за своє. І дякую, що невтомно допомагаєте Збройним силам! Без вас, любі, ми б не дочекались обіцяного озброєння! А тим, хто наживається на цій кривавій війні, хочу побажати встигнути витратити все…» – звернувся до підписників Дікусар.

«Затанцюю лише після Перемоги»

24 жовтня Дмитрові Дікусару виповнилося 38 років. Тоді він поділився думками з приводу ставлення цивільних до військових. «Я бачив два різні світи. Вони ніби поряд, але між ними «прірва». Коли ви бачите військових, не опускайте очі! Привітайтесь або усміхніться. Нікому не треба, щоб ви емоціонували, достатньо просто поваги й продовження підтримки людей, що вас захищають! Тільки адресно і з розумом. Я давно усвідомив, що без помочі цивільних ми б давно програли. Просто не втомлюйтесь і бережіть себе. Без вас нам кінець», – писав захисник.

Свій день народження Дікусар провів удома, адже був у відпустці. За 15 діб він планував підлікуватися, побути з близькими та більше гуляти, щоб перемикатися на інші думки. Дмитро Дікусар додавав, що ще не «награвся» у війну та повертатися до танців йому зовсім не хочеться. Він залишатиметься в ЗСУ до завершення війни та нашої Перемоги.

«Я точно знаю, що до кінця війни, поки ми не переможемо, не зможу вийти на паркет і танцювати. Навіть не можу собі такого уявити. Я танцюю душею, а моя душа зараз не хоче танцювати. Навіть якщо це буде надцять років і виходу не буде – я буду там. На паркет я раніше, ніж настане Перемога, не повернусь», – розповідав захисник.

Лія ЛІС.

Telegram Channel