Курси НБУ $ 36.67 € 39.50
Як допомогти рідним, котрі пережили інсульт

Допомога дуже важлива.

Фото: 5 Канал.

Як допомогти рідним, котрі пережили інсульт

Інсульт – це порушення кровообігу внаслідок перекриття судини тромбом або її розриву, що може призвести до пошкодження певної ділянки мозку. Наслідки цього бувають дуже різними, залежно від того, які ділянки мозку були уражені та наскільки сильно

Відновлення після інсульту триває тижнями, місяцями і навіть роками. Хтось повністю відновлюється, у когось залишаються довічні наслідки або інвалідність. У цьому процесі дуже важливою є роль рідних та близьких.

Як допомогти близькій людині, яка пережила інсульт?

 • Дізнайтеся якомога більше про стан і потреби хворого.
 • Не робіть за людину те, з чим вона сама може впоратись після інсульту.
 • Заохочуйте до терапії та щодня допомагайте робити необхідні вправи.
 • Долайте комунікативні бар’єри. Не підвищуйте голос. Говоріть короткими, простими фразами, дайте людині час опрацювати сказане, за потреби використовуйте жести, міміку, малюнки.

Допомагайте людині долати складнощі з мисленням:

 1. Спрощуйте – зробіть усі дії та інформацію максимально простими.
 2. Повторюйте – навчання після інсульту вимагає повторення та практики.
 3. Будьте послідовними – щоразу робіть усе однаково.
 4. Компенсуйте – змініть звички, розпорядок дня та методи, щоб адаптуватися до нових проблем, які постають перед людиною, що перенесла інсульт.
 • Створіть безпечне середовище. Приберіть меблі з гострими кутами, речі, за які можна перечепитися, облаштуйте ванну кімнату та туалет поручнями.
 • Заохочуйте до здорового способу життя. Вважливо, щоб людина відмовилася від алкоголю та куріння, дотримувалася принципів збалансованого харчування.
 • Надайте емоційну підтримку. Будьте терплячими та уважними до тривожних сигналів, аби вчасно діагностувати депресію та почати терапію.
 • Допоможіть із соціалізацією. Запропонуйте запросити друзів додому, заохочуйте до спілкування з ними телефоном, відеозв’язком.
 • Не забувайте про себе. Не присвячуйте себе повністю людині, яка пережила інсульт, зважайте на власні потреби. Не нехтуйте своїм психічним здоров’ям.

За матеріалами МОЗ України.

Читайте також: Обережно: вірусний гепатит А.

 

Telegram Channel