Курси НБУ $ 41.51 € 46.99

РАННІЙ ШЛЮБ, ЯК РАННІЙ ЦВІТ?

Чимало подружніх пар розлучаються, не проживши разом навіть кількох місяців після весілля. Найчастіше це буває з тими, хто одружився у вісімнадцять-двадцять років...

Чимало подружніх пар розлучаються, не проживши разом навіть кількох місяців після весілля. Найчастіше це буває з тими, хто одружився у вісімнадцять-двадцять років. Напрошується порівняння: ранній цвіт теж не завжди дає плоди, бо його прибивають заморозки... Як же ставиться сама молодь до ранніх шлюбів? Яким є ідеал другої “половинки”? Ось відповіді на ці запитання (деякі імена на прохання респондентів змінено).
Оксана Ланевич, редактор прес-центру Волинського держуніверситету:

— До ранніх шлюбів ставлюся дуже негативно. Судячи з досвіду моїх знайомих, такі одруження часто закінчуються швидкими розлученнями. І згодом жінка одна (найчастіше!) виховує дитину. Коли ж людині тридцять років (чи під тридцять), то погляди на сім’ю серйозніші. В цьому випадку чоловік і дружина, маючи життєвий досвід, готові чимось і поступитися в інтересах збереження своєї сім’ї.
А стосовно ідеалу в розумінні “високий блондин”, то в мене його взагалі нема. Все залежить від індивідуальності. Причому головне — ставлення до мене. Звичайно, можна сказати, що в коханому найважливіша внутрішня краса. Але зустрічають, як мовиться, по одягу... Щодо рис характеру, то насамперед ціную щирість, вірність, порядність, принциповість. І відповідно органічно не сприймаю брехливість, зрадливість. Одне слово, непорядність.
Юрій Махновський, студент Волинського державного університету:
— Перш, як одружуватися, людина має утвердитись як особистість, самореалізуватись. Бо коли з’явиться сім’я, то вона забиратиме дуже багато часу і, звичайно, грошей. Навіть тоді, як зустрілась людина, з якою ти хотів би поєднати долю, то все одно потрібно перевірити свої почуття. Адже ідеалів у реальному житті не існує. Тому доводиться вибирати найкраще з того, що є. І вибір цей непростий. Він ускладнюється тим, що людина не відразу, якщо можна так висловитись, розкривається. Буває так: спочатку все чудово, молоді люди нібито створені одне для одного, а після весілля — швидке розчарування. Отож, не треба поспішати з вирішальним кроком.
Відносно мого погляду на другу “половинку”, то дружина повинна мати приємну зовнішність. А ще, як я вважаю, пріоритетними у дівчат мають бути такі риси, як сила волі, жіночність, вміння відстояти свою думку, ерудованість, кмітливість. Натомість не люблю погорду, впертість, що межує з глупотою, показну вередливість.
Що ж думають з приводу ранніх шлюбів ті, хто вже створив сім’ю?
Олена:

— Я вийшла заміж лише тому, що “залетіла”. Тепер не живу, а мучусь. Сиджу вдома з півторарічною донькою, а чоловік майже кожного дня приходить з роботи напідпитку. Вже звичними стали сварки, скандали. Йому здається, що я нічого не роблю — лише байдикую вдома. А хіба догляд за дитиною — це не робота? Добре, що він ні в якому разі не піднімає на мене руку. Коли чоловік сердиться, то бере килимки і йде їх ... вибивати.
Інна:
— Вже п’ятий рік, як ми з Олегом побрались. І за цей час лише раз посперечалися. Й то, вважаю, через дрібницю: не могли вирішити, якого кольору штори купувати у вітальню. Спочатку, до речі, нам було важко матеріально — Олег вчився і працював одночасно. Зараз вже набагато легше. Чоловік працює на заводі, а я дописую в жіночі журнали. Вже можна подумати й про поповнення в нашій сім’ї.
Ранні шлюби, погляди молодих людей з цього приводу прокоментував на моє прохання завідуючий кафедрою загальної та соціальної психології ВДУ Олексій Колісник.
— Основною проблемою ранніх шлюбів часто є психологічна неготовність хлопця та дівчини до створення сім’ї. Вони ще самі, буває, діти, а в них народжується син чи донька. Ясно, що виникатимуть проблеми. Проте слід враховувати, що жінки дозрівають фізично і морально швидше за чоловіків. Тому для дівчат ранній шлюб певною мірою виправданий. Але в такому випадку чоловік має бути трохи старшим.
А конфлікти трапляються у будь-яких сім’ях, незалежно від того, скільки років подружжю. І ось тут постає головне завдання: зуміти вирішити проблему дипломатично, шляхом розумного компромісу. Це не так уже й важко, якщо врахувати, що найчастіше інтереси в подружжя спільні (добробут, благополуччя в сім’ї), а ось позиції бувають протилежні. Тому спірні питання слід вирішувати, відстоюючи оті самі спільні інтереси, а не позицію, амбіції. Це вже залежить від того, яке виховання в своїй сім’ї мали хлопець чи дівчина, які зразки спілкування демонстрували їм батьки.
Звичайно, чудово, коли зустрічається ідеальний варіант створення сім’ї: йдучи під вінець, молоді люди забезпечені матеріально (в тому числі й житлом), підготовлені психологічно до нового свого статусу, кохають одне одного. Якщо все це є, то щасливим буде і ранній, і пізній шлюб.
Мирослав ВАТАЩУК.
Telegram Channel