«З берегів Дніпра — ​Кубок на-гора!»

Фото nv.ua

Такий банер уболівальників «Шахтаря» допоміг підопічним Паулу Фонсеки вперше в сезоні перемогти «Динамо»

Кубок України з футболу. Фінал. «Динамо» (Київ) — ​«Шахтар» (Донецьк) — ​0:2 (0:1 — ​Факундо Феррейра, 47 хв.; 0:2 — ​Ярослав Ракицький, 61 хв.)

9 травня. Дніпро. Стадіон «Дніпро-Арена». 28155 глядачів. Головний суддя Юрій Можаровський (Львів).

До фінального поєдинку Кубка України гранди українського футболу підійшли в статусі 11-разових володарів трофею. Тож імовірна перемога робила і «Динамо», і «Шахтар» рекордсменом — ​12-разовим володарем національного Кубка!
Нагадаємо також, що динамівці та «гірники» не часто віддавали цей трофей комусь «третьому». Окрім них, престижну нагороду над головою підіймали лише гравці одеського «Чорноморця» (двічі: у вже далеких 1992 і 1994 роках), полтавської «Ворскли» (1999) та сімферопольської «Таврії» (2010).

«Шахтар» утретє поспіль і загалом удванадцяте завоював Кубок України.

Для киян двобій з одвічним суперником був ще й фактично останньою нагодою завершити сезон не з бубликом у графі «здобуті трофеї». Ну а «Шахтар», звісно, хотів нарешті перемогти «Динамо» (у трьох уже зіграних поєдинках чемпіонату підопічним Паулу Фонсеки зробити це не вдалося) — ​і здобути «посудину», гідну того, аби покласти в неї «золото» (на той момент ще формально «не оформлене», але вже дуже близьке).
Кияни почали поєдинок активніше. І вже на восьмій хвилині м’яч опиняється у сітці воріт Андрія П’ятова! Щоправда, суддівська бригада на чолі з Юрієм Можаровським фіксує офсайд, а повтори доводять — ​Микита Бурда в момент пасу від Віктора Циганкова справді перебував «поза грою».

Ну а в самісінькому дебюті вже другого тайму забив «Шахтар». Кияни обрізалися в атаці й дозволили супернику зробити стрімкий випад на власні ворота. У підсумку Факундо Феррейра замкнув простріл Богдана Бутка і, святкуючи взяття воріт суперника, гордо демонстрував телекамерам та глядачам на трибунах клубну емблему на грудях. От наче й не збирається забивний аргентинець чкурнути у міжсезоння з «Шахтаря»!
Повівши в рахунку, «гірники» вже вільніше почувалися на полі. А потім був гол зі штрафного Ярослава Ракицького, який голкіперові киян Денису Бойку буде ввижатися у жахливих снах! М’яч — ​без жодних рикошетів — ​летів якраз туди, де в момент удару перебував воротар. Проте Бойко почав зміщуватися вбік і не зумів відреагувати…

«Динамо», звісно, намагалося забити хоч один у відповідь, але безрезультатно. Навіть рішення Олександра Хацкевича випустити на вирішальні останні хвилини 17-річного дебютанта Георгія Цитаїшвілі ситуацію  не змінило.
Окремо варто сказати про вже традиційне протистояння на полі Дениса Гармаша і Тараса Степаненка. Впродовж усього матчу ці двоє щось дуже емоційно «розповідали» один-одному, а потім ще й продовжили у «післяматчевих» коментарях!
«Шахтар» утретє поспіль і загалом удванадцяте завоював Кубок України, обійшовши за цим показником «Динамо».

За воротами

Олександр Хацкевич,
головний тренер «Динамо»:

«План на гру був такий — більше контролювати м’яч. «Шахтар» давав нам простір, і в перші 20 хвилин все було нормально. Потім у нас почався якийсь поспіх, нічим необґрунтовані помилки, ми самі віддавали м’яч.
Сказати, що суперник чинив на наші ворота сильний тиск, я не можу. У нас теж було достатньо моментів навіть після двох пропущених м’ячів. Але клас є клас. Треба дивитися правді в очі.
У нас досить багато хлопців, які вперше брали участь у фіналі. Вони старалися, робили на полі те, що могли. Звичайно, і я, і команда засмучені. Нам теж хотілося завоювати цей трофей».

Паулу Фонсека,
головний тренер «Шахтаря»:

«На стадіоні панувала чудова атмосфера, а вболівальники підтримували свої команди. Суперники поважали один одного, не було ніяких проблем. Також хочу відзначити арбітрів, які прекрасно відпрацювали.
Ми були кращими протягом усіх 90 хвилин. Перший тайм пройшов рівно, а в другій половині ми були сильнішими у всьому й заслужено виграли Кубок України».