За 95 літ не випила жодної таблетки! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.70 € 31.49
За 95 літ не випила жодної таблетки!

Життя прожити – не дощову годину перечекати.

Фото pic-words.ru.

За 95 літ не випила жодної таблетки!

Бабусю мою в селі називали Сташихою. Від імені її чоловіка Стаха, який у молодому віці загинув у лісі — ​забило дерево

Померла баба Текля на 95-му році життя. Таких нині називають довгожителями. Не раз задумуюсь: а в чому секрет її довголіття, адже дуже рано стала вдовою, зростила чотирьох дочок? А ще колгосп, город, хазяйство…
Мабуть, передусім щоденна праця, завдяки якій багато рухалась. Це її фізкультура і спорт!

Мала улюблене заняття — ​вишивання, привчила до нього всіх дочок. Бралася за голку, як усі засинали. І це до останку без… окулярів!

Друге: харчування. Вживала баба Текля лише домашні продукти. Зокрема, пшоняну кашу, борщ, щодня пила узвар. Дуже любила чорниці. М’ясо було хіба що у свято. Постила ретельно. З магазину їла тільки хліб, коли вже його не випікали в домашніх умовах. Щоб посмакувала цукеркою — ​Боже борони! Може, тому й не була жодного разу в стоматолога.
Мала улюблене заняття — ​вишивання, привчила до нього всіх дочок. Бралася за голку, як усі засинали. І це до останку без… окулярів!
Бабуся моя була богомільною. Щонеділі, у свята ходила на Божу службу, всіх онуків і правнуків навчила «Отче наш». Коли навідувалась до нас (проживала в сусідньому селі), могла випити півчарки горілки. Щічки червоніли — ​жвавішала… Одразу йшла на город, було в нас 50 соток. Сполювала бур’ян, складала його на купи й виносила. Трудилася до вечора.
За вік — ​жодної таблетки! Ось такі секрети довголіття баби Теклі. 
Василь ГОЛЮК