Літній догляд за трояндами - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.87 € 29.93
Літній догляд за трояндами

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Фото dekoplant.com.ua

Літній догляд за трояндами

Час від часу уважно оглядайте рослини і зрізайте пошкоджені та хворі пагони. Та й старші за 4–5 років також варто видалити, бо вони майже не цвітуть і тільки загущують центр куща. Зрізати треба під кутом 45 градусів

Якщо троянда квітне лише раз на сезон, то її слід обрізати одразу після цвітіння, якщо кілька разів – пізно восени.

Як саме це робити? Треба зважити на вид квітів. Чайно–гібридні зрізають до 80—100 см; високорослі — до 45—50 см; прості троянди — до 10—30 см; ґрунтопокривні — кожні чотири—п’ять років знімають до пеньків у 20—30 см.

Якщо троянда квітне лише раз на сезон, то її слід обрізати одразу після цвітіння, якщо кілька разів – пізно восени.

На відстані 10—20 см від кореневої шийки розсипають нітрофоску: по 30—40 г на 1 квадратний метр, після чого землю неглибоко перекопують. Якщо ґрунт сухий, то його треба полити, а добрива внести в рідкому стані. Ефект від рідких добрив стане помітний через п’ять—сім днів, а від сухих — значно пізніше.

Після дощів на троянди може напасти іржа або борошниста роса, тож при появі перших плям на листках і пагонах рослини треба обприскати засобами проти цих хвороб. Троянди корисно замульчувати перегноєм шаром 3—5 см. Мульча і вологу збереже, і захистить ґрунт від ущільнення.