Головний медик України Уляна Супрун похвалила Луцьку міську лікарню - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.17 € 30.51
Головний медик України Уляна Супрун похвалила Луцьку міську лікарню

Виходить, що й волинська медицина не в тім'я бита!

Фото: МОЗ

Головний медик України Уляна Супрун похвалила Луцьку міську лікарню

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я вважає, що цей лікувальний заклад оснащений на рівні світових вимог

На своїй сторінці у «Фейсбуці» вона написала: «У відремонтованому рентгенхірургічному блоці Луцької лікарні нещодавно встановили новий, уже другий, ангіограф. Така кількість апаратів є стандартом для ангіографічних блоків у всьому світі. Практично всі клініки Європи, де проводяться втручання на коронарних артеріях, мають мінімум дві ангіографічні установки.

Рентгенхірургічний блок з однією ангіографічною системою у Луцькій міській клінічній лікарні працював із 2013 року. За час роботи цієї установки луцькі медики провели понад 4 тисячі інтервенційних втручань. З появою першого ангіографа смертність при інфаркті міокарда в стаціонарі зменшилася з 20% до 5%.

Встановлений нещодавно другий ангіограф дасть можливість оперувати з мінімальною затримкою.

Тут також проводять процедури на судинах головного мозку, кінцівок, нирок. У 2018 році у лікарні провели 1052 коронарних втручання, з них — 398 стентувань. У лікарні виконують 70% усіх стентувань, які здійснюють на Волині. Допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда надають цілодобово. Встановлений нещодавно другий ангіограф дасть можливість оперувати з мінімальною затримкою.

Уже в перший тиждень роботи ангіографічна система допомогла врятувати 20–річного юнака від гострого інфаркту. Він, до речі, став наймолодшим пацієнтом 2019–го. Минулоріч лікарі врятували життя від гострого інфаркту міокарда 15–літньому хлопцю.

Крім того, Луцька міська клінічна лікарня перебуває на порозі нового етапу лікування пацієнтів у найгостріших ситуаціях. Уже проводять інвазивні втручання при інсультах, стентування судин нижніх кінцівок та церебральних артерій. Невдовзі тут планують розпочати імплантації штучних водіїв ритму.

Лікарня бере участь у реа­лізації спільного проекту World Bank Ukraine та Міністерства охорони здоров’я України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» з 2018 року. За цей час медзаклад отримав ангіографічну систему, системи комбінованого добового холтерівського моніторування ЕКГ, систему для добового моніторування артеріального тиску, ліжка для палат інтенсивної терапії та інше цінне обладнання, що ефективно допомагає виявляти і запобігати хворобам серця та судин, а також вчасно їх лікувати».


Передрук або відтворення у будь-якій формі цього матеріалу без письмової згоди volyn.com.ua заборонено.