Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Кадиров ще й зараз пропонував величезні гроші за... голову Бандери

Страшний сон путіна і кадирова...

Фото із сайту molbuk.ua.

Кадиров ще й зараз пропонував величезні гроші за... голову Бандери

1 січня 2023-го українці відзначили 114-ту річницю від дня народження лідера Організації українських націоналістів, символу українського спротиву – Степана Бандери (1909–1959)

Попри розповсюджений міф, Степан Бандера ніколи особисто не очолював УПА. Український інститут національної пам’яті пояснює, що Степан Андрійович очолював Організацію українських націоналістів (революційну) і Закордонні частини ОУН у 1946–1959 роках. Українською повстанською армією безпосередньо командували Василь Івахів, Дмитро Клячківський, Роман Шухевич і Василь Кук.

Степана Бандеру нацисти 4 роки тримали в ув’язненні, зокрема в одиночній камері концтабору Заксенгаузен. Відрізаний від світу, він не знав, чи продовжують боротися побратими в Україні. Але лідер ОУН все одно не погодився відкликати Акт відновлення Української Держави. 

Як відомо, 30 червня 1941 року ОУН(б) проголосила «Акт відновлення Української Держави». А вже 5 липня Степана Бандеру через відмову відкликати «Акт відновлення…» посадили у Кракові під домашній арешт, а в подальшому ув’язнили у Берліні, згодом він потрапив до концтабору Заксенгаузен. Почалися масові арешти учасників ОУН – за деякими даними, було заарештовано 80% керівного складу ОУН(б). «Відновлена держава» не проіснувала й тижня. 

Степан Бандера був убитий агентом КГБ Богданом Сташинським у Мюнхені у 1959-му, але й досі залишається символом українського спротиву. Пісню «Батько наш Бандера, Україна – мати...» переспівують мільйони.

— Головним ворогом російського народу є Бандера. Мої бійці зовсім скоро розправляться з ним, а пізніше – з усією іншою нацистською діяльністю, – запевнив Кадиров.

Торік у березні виник курйоз, коли голова Чечні Рамзан Кадиров заявив, що головним ворогом російського народу є «представник неонацистського руху Степан Бандера». За його голову оголошена грошова винагорода в розмірі 250 тисяч рублів.

«Я вивчив усю схему і тактику цієї неонацистської нечисті і можу з упевненістю сказати, що головним ворогом російського народу є Бандера. Мої бійці зовсім скоро розправляться з ним, а пізніше – з усією іншою нацистською діяльністю», – запевнив Кадиров.

Соцмережі тоді вибухнули мемами на цю тему, найяскравішими з яких були: «Друзі! Прохання не поширювати інформацію про місцезнаходження Степана Андрійовича Бандери!». А сам Бандера «відповів» на погрози про свою ліквідацію такими словами: «Добрий вечір, ми з України. Хочу передати одному вівцет*аху Кадирову, що я тут і ще не помер. Ти і твої шакали скоро згинуть з лиця землі. Орда не пройде. Тут ганьба і пекло ваше. Українці – сильна нація, тому ми переможемо».

До речі, справжньому Степанові Бандері приписують слова «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть: «Героям слава!», хоча в збірнику його цитат цієї фрази немає. Тим не менш, українці в мережі пишуть, що пророцтво Степана Андрійовича збулося. Хіба не так? 

Слава Україні! Героям слава!

Прислухаймось до Степана Бандери:

► «Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний».

► «Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом». 

► «Наш народ завжди прагне волі для себе і бажає її для інших народів. Він боровся і бореться за правду і справедливість». 

► «Без власної держави, без визволення, отже, і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії».

► «З москалями нема спільної мови».

Читайте також на volyn.com.ua: «Якби росіяни взяли Київ, то і Зеленський, і Порошенко лежали б в одній ямі».

Реклама Google

Telegram Channel