Курси НБУ $ 38.34 € 41.60
Герої Бузкового гаю у Херсоні – це новітні Герої Крут

«Пам’ять про вашого сина і Героїв тероборони Херсона буде увічнена», – пообіцяв Петро Порошенко Оксані Моренець – мамі 25-річного Олексія Ронського.

Фото із сайту eurosolidarity.org.

Герої Бузкового гаю у Херсоні – це новітні Герої Крут

«Про це досі мовчать, бо здача цього обласного центру – незручна тема»

 

 Петро Порошенко у Херсоні зустрівся з бійцями місцевої тероборони, які у перші дні вторгнення практично голіруч намагалися зупинити російські танки. Ті, хто вижив після важких поранень, зараз не можуть отримати ані статусу, ані допомоги від держави. 

Оксана Моренець – мама 25-річного Олексія Ронського, який разом із побратимами загинув у Бузковому гаю – хоче поховати його в рідному селі з військовими почестями. Вона довго і схвильовано розповідає, як син рвався захищати Україну і як дізналася про його загибель.

Олексій – учасник АТО, записався в тероборону 24 лютого через військкомат у селі Широка Балка. 28 лютого його з іншими чоловіками із села викликали в Херсон. Родина чекала звільнення Херсона, щоб забрати тіло Олексія. Однак у військовій частині мамі Олексія, як і родичам інших учасників тероборони, не дають необхідних документів, а нескінченна бюрократія вже перетворилася на сім кіл пекла.

За даними української прокуратири, в Бузковому сквері Херсона, через який рухалась одна з колон окупантів, загинуло щонайменше 24 тероборонівці.

Подвиг Героїв Бузкового парку співмірний із подвигом Героїв Крут, переконаний Петро Порошенко. «Їх розстріляли, від декого в прямому сенсі не лишилося нічого, крім пам’яті їхніх близьких. І про це досі мовчать, бо здача Херсона – незручна тема», – вважає Порошенко.

«Я мав зустріч із чотирма нашими героями та мамою загиблого воїна. Навіть я ледве стримав сльози від їхньої розповіді. Подякував бійцям за мужність та за захист української землі, а матері – за те, що виховала такого сина. На його прикладі виховуватиметься майбутнє покоління українців, – каже п’ятий Президент. – Ще минулого року ми з Мариною вирішили, що пам’ять Героїв тероборони Херсона має бути увічнена. Тому оголосили конкурс на проєкт пам’ятника Героям Бузкового гаю», – нагадав він.

Тим часом

Херсонська команда «Європейської Солідарності» ініціює створення на місці розстрілів бійців тероборони у березні 2022 року в Бузковому гаю меморіального парку для вшанування пам’яті воїнів 
194-го Білозерського батальону ТРО. «Це перше депутатське звернення в Херсонській міськраді після початку повномасштабного вторгнення. Дуже символічне, – наголосила співголова фракції «ЄС» у Верховній Раді Ірина Геращенко. – Збір коштів на меморіал буде доброчинною ініціативою. І ми до неї обов’язково долучимося».

Як відомо, на початку березня минулого року у Херсоні російським окупантам на бронетехніці намагався чинити опір загін територіальної оборони, озброєний лише автоматами та коктейлями Молотова. Оборонці міста полягли в нерівному бою. За даними української прокуратири, в Бузковому сквері Херсона, через який рухалась одна з колон окупантів, загинуло щонайменше 24 тероборонівці. Наразі триває слідство.

Ольга СОКОЛОВА.

Telegram Channel