Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
Ірина Геращенко - про московську церкву і відсутність політичної волі

Ірина Геращенко.

Фото: Слово і Діло.

Ірина Геращенко - про московську церкву і відсутність політичної волі

В моїй стрічці відразу кілька постів такого змісту: я був/була проти виборів під час війни, але після інтервʼю Стефанчука думаю: «Навіщо нам парламент, населений адептами фсбешних попів?» – й тепер я за вибори

Все так, окрім ключового. Цей склад парламенту – зовсім не суб’єктний. Все, починаючи від кадрової політики і закінчуючи правкою про відкриті реєстри декларацій, – вирішують не у Верховній Раді, а на Банковій.
Й саме Банкова поставила у 2019-му на паузу перехід парафій до ПЦУ. Тодішній перший заступник глави Офісу Президента, який відповідав за регіони, кварталівець Сергій Трофімов і глава СБУ Іван Баканов були вірянами рпц, а Трофімов співслужив із Онуфрієм уже після отримання Томоса. 

Ми мали безліч фактів блокування розвитку ПЦУ, й нинішня СБУ мала б дати на це відповідь.

Зеленський пів року тому видав рішення РНБО по лаврі про розірвання оренди з рпц, воно і досі не виконане, московські попи і їх фанатики досі там, а отже, то був серіал задля аплодисментів, а не політична воля. Паша Мерседес удома, не в сізо, на відміну від офіцера і героя Червінського, якому не дають вийти під заставу по надуманій справі…

Якби була мінімальна воля Банкової – рішення про заборону московської церкви вже давно було б прийнято у Верховній Раді. Тому всі пісні про хорошого царя і поганих бояр – це технологія, яка відверто починає втомлювати.

Вірні партнери «слуг» по голосуваннях – ОПЗЖ – уже і Стамбульську конвенцію, й канабіс голосують, й постанови на підтримку НАТО, хоч ще вчора кричали, що Стамбульська – то синонім Содому і Гоморри. Впевнена, що тепер під пильним оком СБУ навіть вони дадуть кілька голосів за заборону рпц.

Не говорячи про інші фракції, де велика воля прийняти цей історичний закон. Зокрема, «Європейська Солідарність» дасть 27 голосів за це.

Очевидно, що саме на Банковій немає політичної волі. Й досі немає усвідомлення страшного зла, яке несе московський патріархат, виправдовуючи війну і співпрацюючи з окупантом.

Причина в тому числі у виборах, там і досі вважають ПЦУ «порошенківською церквою» й на повному серйозі зондували ґрунт отримання нового Томоса. Бо ж сонце почало світити з приходом Володимира Олександровича, тож і Церква має бути нова, інша.

Там розглядають рпц, як і ОПЗЖ, партнерами, яких вигідно тримати на гачку, за це вони гарантують лояльність, у тому числі електоральну.

От і все пояснення цієї ганьби. Й питання тут не в безпринципних «слугах». Вірніше, не лише в них.

Читайте також: Політтехнолог спрогнозував вибори в Україні.

Telegram Channel