Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
«Із-під ряси мундир виглядає. Що тут спільного з Богом?»

«Чи кадило в такому випадку бути індульгенцією?».

Фото із сайту stopcor.org.

«Із-під ряси мундир виглядає. Що тут спільного з Богом?»

Голова Служби безпеки України Василь Малюк (на фото) – про боротьбу СБУ з «коригувальниками в рясах» упц мп

Служба безпеки України не бореться зі священнослужителями загалом. У відомства виникають запитання тільки до тих, хто працює проти нашої країни, прикриваючи рясою фсбівські мундири.

Про розслідування щодо окремих церковників, зокрема з упц московського патріархату, голова СБУ Василь Малюк висловився в ефірі телемарафону. «Із-під ряси мундир виглядає. Що тут спільного з Богом?» – поставив риторичне запитання керівник Служби безпеки України.

«Якщо особа в рясі стоїть і по телефону коригує вогонь ворога по мирному кварталу, що тут спільного з Богом? Чи можуть ряса та кадило в такому випадку бути індульгенцією? Звичайно, ні. Ми її притягуємо до відповідальності, як і будь-кого іншого», – пояснив генерал-лейтенант.

Він наголосив, що СБУ в жодному разі не бореться із представниками церкви, а тільки з тими особами, які працюють в інтересах агресора.

Завдяки СБУ, вже 23 агенти в рясах отримали судові вироки (станом на 23 березня 2024 року). Список їхніх злочинів – від держзради до розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Загалом оголошено 37 підозр і відкрито більш як 80 кримінальних проваджень.

Малюк нагадав про історичні факти. У 1775 році було знищено Запорізьку Січ за вказівкою Катерини ІІ. «Січ їм завжди була, як кістка поперек горла... Це ще тоді був зародок демократії», – зазначив генерал-лейтенант. російські війська оточили Січ у той час, коли там перебувало близько 3000 козаків – усі інші в цей час працювали на користь росії, були в поході. московити цим скористалися. До українських воїнів підійшов російський священнослужитель і обдурив їх, заявивши, що «православну кров проливати ніхто не збирається, треба лише поспілкуватися». Козаки пропустили росіян, за що багато хто поплатився життям.

«Це – яскравий приклад того, як нам «допомагали» товариші в рясах», – сказав Малюк.

Telegram Channel