Курси НБУ $ 39.47 € 42.18
Тепер не тільки у європейському футболі, а й у футзалі править Португалія!

Трофей кращої збірної Старого Світу — у європейських бразильців!

Фото із сайту UEFA.com.

Натомість збірна України стала єдиною командою, яка зуміла тричі забити тоді ще майбутньому чемпіону Європи

У Словенії завершився чемпіонат Старого Світу з футзалу. Європа одержала нового чемпіона — ним стала збірна Португалії, яка у вирішальному поєдинку здолала буквально «обвішану титулами» Іспанію. Пропонуємо огляд вирішальних поєдинків футзального Євро

Чемпіонат Європи з футзалу–2018. Півфінали. Росія — Португалія — 2:3 (1:0 – Едер Ліма, 4 хв.; 1:1 – Андре Коельо, 31 хв.; 1:2 – Андре Коельо, 31 хв.; 1:3 – Бруну Коельо, 40 хв.; 2:3 – Едер Ліма, 40 хв.)

Росіяни стараннями натуралізованого бразильця Едера Ліми, якому асистував ще один «уродженець Підмосков’я» Робіньо, відкрили рахунок уже в дебюті поєдинку.

Свою перевагу вони утримували аж до середини другого тайму. Потім двічі пропустили. Побігли відігруватися — і на останній хвилині одержали третій.

Щоправда, ще встигли скоротити відставання — знову відзначився Едер Ліма з передачі Робіньо.

Після матчу росіяни в один голос заволали — це чергова «змова» проти них! Мовляв, угорська бригада арбітрів у складі Габора Ковача та Балажа Фаркаша відверто «засуджувала» російську (по–факту – бразило–російську) збірну.

Казахстан — Іспанія — 5:5 ОТ (1:0 – Тайнан, 8 хв.; 1:1 – Чінгіз Есенаманов, 16 хв. (автогол); 1:2 – Марк Тольра, 19 хв.; 2:2 – Ігіта, 25 хв.; 3:2 – Павел Таку, 26 хв.; 3:3 – Хосе Хоселіто, 29 хв.; 3:4 – Пола, 34 хв.; 4:4 – Жуніор Дуглас, 39 хв.; 4:5 – Мігелін, 43 хв.; 5:5 – Серік Жаманкулов, 48 хв.). По пенальті — 1:3.

Казахи — для багатьох доволі несподівано — дали у півфіналі мега–бій беззаперечним грандам європейського футзалу — іспанцям.

4:4 — в основний час! 5:5 — після овертайму! І лише в післяматчевих пенальті іспанці виявилися вправнішими!

Після матчу росіяни в один голос заволали —  це чергова «змова» проти них!

Казахи, звісно, теж підсилені «бразильською кров’ю». А ім’я їхнього тренера — Рікардо Камара Собрал Какао. Та все ж забивали іспанцям не одні лиш бразильці. Приміром, рахунок 5:5 зробив Серік Жаманкулов.

Ну а за рахунку 1:2 за казахів забив їхній бразильський воротар Ігіта, який наважився на удар мало не з центру майданчика!

Таким чином ми одержали фінал за участю обох «кривдників» збірної України — Португалії та Іспанії. Натомість «пострадянський дует» Росія — Казахстан мав розіграти «бронзу».

Матч за 3–є місце. Росія — Казахстан — 1:0 (Едер Ліма, 29 хв.)

У «втішному фіналі» зустрілися команди, які вже грали між собою на цьому Євро під час групового етапу (тоді росіяни та казахи «розписали мирову» — 1:1).

«Бронзу» виборола таки ображена у ці дні на увесь світ (не тільки за футзальне Євро, а й за Олімпійські ігри у Пхьончхані) Росія — єдиний гол у поєдинку у свій актив записав натуралізований бразилець Едер Ліма. До речі, він — на вигляд доволі опецькуватий — став автором п’яти із семи голів росіян на Євро!

Фінал. 10 лютого. Любляна (Словенія). «Арена Стожице». Португалія — Іспанія — 3:2 ОТ (1:0 — Рікардіньо, 1 хв.; 1:1 — Марк Тольра, 19 хв.; 1:2 — Лін, 32 хв.; 2:2 — Бруну Коельо, 39 хв.; 3:2 — Бруну Коельо, 50 хв.)

Дворазовий чемпіон світу та семиразовий — Європи збірна Іспанії за титулованістю, звісно, серйозно переважала збірну Португалії, яка лише один раз вигравала «срібло» Чемпіонату Європи (в 2010 році).

Водночас португальці демонстрували на турнірі чи не найяскравішу гру і до фіналу докрокували навіть дещо впевненіше за іспанців. До того ж, саме їхнім капітаном є чинний володар титулу найкращого футзаліста світу Рікардіньо (який, до речі, на клубному рівні виступає в Іспанії).

Своє вагоме слово Рікардіньо сказав уже на першій хвилині фінального поєдинку. Перехопивши м’яч під час атаки суперника, він пройшов уперед і точно пробив із–під капітана іспанців Карлоса Ортіса — 1:0!

Збірна Іспанії забила «у роздягальню» — відзначився Марк Тольра, ефектно «підрізавши» м’яча у ворота суперника.

А в середині другого тайму Лін уже виводить найтитулованішу збірну Старого Світу вперед — після «суперового» розіграшу штрафного! Невдовзі португальці одержали шостий командний фол — проте Мігелін нагоду відзначитися із десятиметрового змарнував.

Натомість португальці під завісу поєдинку пішли відігруватися з п’ятим польовим — і таки «закрутили голови» іспанцям — гол Бруну Коельо, 2:2 і овертайм!

На початку другої додаткової п’ятихвилинки Португалія лишається без свого лідера — Рікардіньо одержує травму… А під завісу овертайму іспанці сфолили вшосте — бити десятиметровий взявся той–таки Бруну Коельо. І зробив це справді класно (якщо, раптом, не бачили — неодмінно знайдіть і насолодіться разів із десять відеозаписом цього удару!), оформивши дубль і принісши збірній Португалії вперше в її історії звання чемпіона Європи! Протягом кількадесяти секунд, які ще лишалися, іспанці врятувати поєдинок вже не змогли…

Ну а збірна України одержала повне право пишатися собою — ми єдині, хто спромігся на турнірі тричі забити тоді ще майбутньому чемпіону (на груповому етапі ми поступилися 3:5)!