«Слава Україні! Це перемога за «Динамо» і за Україну!»

«ФІФА попередила Домагоя Віду: після слів «Слава Україні!» треба казати «Героям слава!», а не «Давай-давай», — жартують нині в інтернеті».

Фото FIFA.com.

Бразильці поступаються бельгійцям, а Домагой Віда та Огнєн Вукоєвич  ще більше закохують українців у збірну Хорватії

Чемпіонат світу з футболу 2018 року. Плей-оф. 1/4 фіналу:

Уругвай — ​Франція  — 0:2

Латиноамериканці без травмованого Едінсона Кавані не знайшли достатньо аргументів проти таки «зірковіших» європейців. Юний француз африканського походження Кіліан Мбаппе цього разу голами не відзначався. «Забивайлами», натомість, стали Рафаель Варан й Антуан Грізманн.

Збірна Уругваю таки повертається додому, зокрема, й під акомпанемент аплодисментів українських уболівальників. Адже саме Луїс Суарес із компанією завдали на Мундіалі єдиної поразки в основний час збірній Росії. Та ще й якої — ​0:3!

Бразилія — ​Бельгія — 1:2

Хлопці з Ріо — ​хоча б на правах п’ятиразових чемпіонів світу — ​завжди числяться серед фаворитів головного футбольного турніру чотириріччя. А тут ще й низка сприятливих факторів. Як-от ганебний виліт німців — ​лютих кривдників усієї Бразилії — ​на ЧС‑2014. Та й дострокове завершення виступів на Мундіалі деякими іншими збірними, яких вважали чи не основними конкурентами «пентакампеонів» у боротьбі за новий титул.

А якщо ще й додати до цього цілу хуру чутих звідусіль компліментів латиноамеринцям щодо збалансованості їхнього складу та наявності в ньому «зірково» розхваленого Неймара, то бельгійцям можна було пакувати валізи ще до матчу. Аби після фінального свистка лишень заскочити до готелю — ​і відразу в аеропорт…

Насправді ж додому завчасно довелося повертатися саме бразильцям! У першому таймі бельгійці розмазали «п’ятизіркових», неначе ложку манної каші по тарілці! Ну а після перерви просто вистояли, пропустивши лише раз від суперника, який нарешті збагнув увесь драматизм ситуації і «прокинувся».

До речі, бельгійці вже повторили своє історичне досягнення — ​вихід у півфінал на ЧС‑1986 у Мексиці (там їх зуміла зупинити тільки Аргентина на чолі з тоді ще неперевершено прекрасним Дієго Марадоною!). Цього разу їм також «пощастило» із суперником у півфіналі. Проте після звитяги над Бразилією «Червоних дияволів» і збірною Франції не налякати!

Одним словом, сьогоднішня битва географічних сусідів у півфіналі Франція — ​Бельгія (21.00) обіцяє виправдати найсміливіші сподівання поціновувачів футбольного мистецтва!

Швеція — ​Англія — 0:2

На жаль, «синьо-жовті» завершили свій виступ на Мундіалі. Дійшовши до чвертьфіналу й довівши, що вони таки бійці навіть без легендарного Златана Ібрагімовича!

Щодо англійців, то їхній вихід у півфінал — вже теж успіх. Адже після свого історичного чемпіонства 1966 року, збірна Англії лише раз пробивалася в фіналу — ​на ЧС‑1990 в Італії.

Росія — ​Хорватія — 2:2 (3:4 — ​у серії післяматчевих пенальті)
«Картаті» зуміли зробити те, що не вдалося іспанцям: нарешті перетворити на глядачів «домашнього» ЧС відверто посередню за добором гравців та рівнем футболу збірну Росії!

Хоча хорватам навіть довелося відігруватися! У другій половині першого тайму Денис Черишов таки шедеврально «поклав» м’яч дальнім ударом лівою ногою у верхній кут воріт Даніеля Субашича! Щоправда, ще до перерви Андрей Крамарич ударом головою відновив рівновагу на табло.

Проте росіяни таки знову «дотягли» до екстра-таймів! Але якщо в усіх трьох випадках на стадії 1/8 фіналу користі від «зайвих» півгодини гри було, як з козла молока, — ​цього разу команди таки забивали!

В інтернеті розмістили зроблений у фотошопі скрін відомого своїми фейками кремлівського видання «Звезда»: «Вида Домагой проходил подготовку к матчу Россия — ​Хорватия в лагерях полка «Азов» под Мариуполем».

У першій 15-хвилинці екс-захисник київського «Динамо» Домагой Віда, як у старі добрі часи, прибіг у штрафний майданчик суперника під час подачі кутового Лукою Модричем, «перестрибнув» усіх і завдав удару головою — ​виймай, Акінфєєв!

Здавалося б, на цьому й кінець мукам підопічних Черчесова на Мундіалі. Проте за п’ять хвилин до кінця вже другої 15-хвилинки захисник із «типово російським» ім’ям Маріо Фернандес робить рахунок 2:2!

Тож команди, які обидві пробилися у чвертьфінал через «футбольну лотерею», й власника путівки до півфіналу визначали в серії післяматчевих пенальті! Відразу двоє гравців російської збірної — ​Федір Смолов і той таки натуралізований бразилець Маріо Фернандес — ​відверто невдало пробивають «із точки»! Натомість у складі збірної Хорватії не забиває лише півзахисник мадридського «Реала» Матео Ковачич! Тож Хорватія — ​у півфіналі!

Російська пропагандистська машина відразу — ​з якогось переляку — ​робить висновок, що «двоголові» «посіли п’яте місце на домашньому ЧС»… Проте згадуваний уже Домагой Віда разом зі ще одним екс-гравцем київського «Динамо» Огнєном Вукоєвичем оперативно знімають та викладають коротеньке відео з прекрасним текстом: «Слава Україні! Це перемога за «Динамо» і за Україну! Давай, давай! Хорватія вперед!».

Росіяни, звісно, просто показилися! Навіть поскаржилися у ФІФА, а та винесла попередження Домагою. Натомість в Україні масово висміюють росіян, які прагнуть кари хорватському захиснику. Скажімо, в інтернеті розмістили зроблений у фотошопі скрін відомого своїми фейками кремлівського видання «Звезда»: «Вида Домагой проходил подготовку к матчу Россия — ​Хорватия в лагерях полка «Азов» под Мариуполем». Адже тепер від Любомля і аж до самісінького Донбасу не залишилося жодного футболомана, який завтра — ​11 липня — ​не вболіватиме за тих «картатих» у півфіналі Хорватія — ​Англія! Уперед Віда і ко!