
Тримаймо ноги в теплі
Чоботи й шерстяні шкарпетки взимку — це добре. Для чоловіків… А жінкам потрібні ще й хороші колготки. Вибираючи їх, уважно вивчайте, що зазначено на упаковці
Промовиста назва
Двошарові колготки (погодьтеся, самої назви вистачає, щоб упевнитися в їх здатності зігріти) мають верхній шар з мікрофібри, а нижній — із бавовни. Лицьовий і виворітний бік відрізняються і кольором, і фактурою. Секрет у технології: на спеціальних машинах відбувається плетення одночасно двома нитками так, що вони не переплітаються, тож утворюються два шари. А між ними третій — повітряний. Виходить «ефект термоса», який допомагає краще зберігати тепло.
До речі, деколи як двошарові пропонують вироби з маркуванням «3D». Насправді це «тривимірна лайкра». Вироби з такої сировини краще облягають ноги і тому комфортніші, але це не робить їх теплішими. Тепло дає щільність пряжі та її склад.
Зроблено з…
Поліамід (нейлон, капрон) — синтетичний матеріал, найчастіше основний у складі. Колготки зі 100% поліаміду доволі дешеві, але швидко втрачають форму і можуть збиратися у складки на нозі. Щоб цього уникнути, додають нитки еластану.
Еластан (спандекс, лайкра) — синтетична поліуретанова нитка. Колготки, до складу яких вона входить, чудово облягають ніжки, не морщаться, набагато довше зберігають первинну форму і протистоять появі затяжок й інших дефектів у процесі носіння. Вміст еластану зазвичай становить 3–20%.
Мікрофібра — волокно, яке отримало свою назву завдяки товщині, що становить кілька мікрометрів (1 мікрометр — це одна тисячна міліметра). У процесі виготовлення колготок переплітається від 50 до 150 поліамідних ниток (проти 2–8 у звичайних колготках). Тому вироби з мікрофібри щільні, «не пропускають» вітер, відмінно «гріють», у них не протираються зони на носках і п’ятах, вони менш прозорі і їх приємно носити.
Акрил — штучний аналог вовни. Колготки з цього матеріалу недорогі і призначені для носіння в холодну погоду. Серед недоліків — швидка поява катишків, а отже, і втрата презентабельності.
Акрил — штучний аналог вовни. Колготки з цього матеріалу недорогі і призначені для носіння в холодну погоду. Серед недоліків — швидка поява катишків, а отже, і втрата презентабельності.
До складу теплих зимових колготок має входити як мінімум 40% натуральної (бавовняної, вовняної) нитки. За «теплотою» вироби з бавовною практично не поступаються колготкам з вовною. Відмінності полягають переважно у фактурі: перші — однорідні, щільні і непрозорі, а другі — м’якші й напівпрозорі. Більшість таких виробів не містять лайкри, тому з часом коліна витягнуться й висітимуть, а на щиколотках утворяться зморшки (якщо лайкри 2–3%, це означає, що вона є тільки в поясі). І хоч у них укріплені носок і п’ятка, проте ці місця протираються першими. Теплі колготки з додаванням вовни мають тенденцію до утворення катишків.
Вироби з мікрофіброю міцніші й тепліші за інші такої самої щільності.
Щодо щільності
Вона виражена в денірах або денах (den). Скільки den позначено на упаковці, стільки грамів важать 9 км ниток, з яких виготовлено колготки. 6–15 den — найтонші, призначені для спекотної погоди і для виходу «в світ», 15–20 — для повсякденного носіння, 20–40 — демісезонні, 50–180 — для холодів.
Джерело: slk.kh.ua
