Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою... 8-літню дівчинку

Душогуб залишок життя проведе у місцях позбавлення волі.

Фотоколаж із сайту culturemeter.od.ua.

Друг сім’ї зґвалтував і заколов викруткою... 8-літню дівчинку

«Сусіди чули, що хтось кричить... Я спитала: чому не допомогли? А вони відповіли, що подумали, наче… ґвалтують не дитину, а дорослу дівчину», – слова мами загиблої 8-літньої Ангеліни Мойсеєнко – Катерини – шокують не менше

До 2016-го навряд чи багато мешканців України могли б похвалитися тим, що чули назву села Лощинівка з населенням 1300 осіб, розташованого неподалік міста Ізмаїл на Одещині. Але цей резонансний і моторошний злочин зробив село відомим не тільки на всю країну, а й у світі. Ще б пак, адже після вбивства дитини в селі почалися погроми. Понад десяток сімей ромів змушені були залишити свої будинки, оскільки у вбивстві дитини звинуватили наполовину болгарина, наполовину цигана – 21-річного Михайла Чеботаря (на фото). Події у Лощинівці у серпні 2016-го загострилися настільки, що до села для підтримки порядку навіть привезли активістів цивільного корпусу «Азов».

«Ангеліну можна було врятувати, адже сусіди чули, як хтось кричить...» – говорить Катерина.
«Ангеліну можна було врятувати, адже сусіди чули, як хтось кричить...» – говорить Катерина.

 «На грудях дитини виднілись кілька колотих ран, а рот був забитий мохом та трісками»

У ніч із 26 на 27 серпня Катерина Мойсеєнко прийшла додому з роботи. Жінка працює у місцевому барі «Фортуна», і їй часто доводилося повертатися після другої години ночі. Як згадує Катя, вдома у цей час спав п’яним її цивільний чоловік Олександр. Але жінка одразу ж запідозрила щось недобре.

– На підлозі я побачила кепку Михайла, – розповіла Катерина журналістам. – Я тоді ще здивувалася: що Міша міг робити вночі у нашому домі? Дитяче взуття акуратно стояло біля стінки. Я пройшла в дитячу, щоб подивитися на 4-річного Валерчика та 8-літню Ліну, і здивувалася, що двері у спальню були зачинені на гачок іззовні.

У спальні переляканий Валера приголомшив мене розповіддю про те, що приходив дядя Міша, це саме він замкнув його в кімнаті. Валера сказав: «Дядя Міша сильно сварився з Ліною. А потім вони пішли». Куди пішли? Вночі? Я до Ліниного ліжка, а доньки немає. В одній із кімнат я побачила відчинене вікно. Зрозуміла, що

Ангеліна втекла через це вікно. Причому взуття було на місці, тож вона втекла босоніж.

Катерина одразу разом із сусідами кинулася шукати свою дочку. Але нічні пошуки так і не мали успіху. Тіло дівчинки рано-вранці знайшов місцевий пастух. Ангеліна лежала в траві без одягу біля покинутого обійстя, в якому, мабуть, намагалася сховатися від свого переслідувача. Але добігти до цього будинку дівчинка не встигла.

Пастух розповів оперативникам, що на грудях дитини виднілись кілька колотих ран, а рот Ліни був забитий мохом та трісками.

Поліція майже відразу встановила головного підозрюваного. Це був друг сім’ї – Михайло Чеботар, який спокійно відсипався у своїй оселі після нічних «подвигів». Усі докази були проти нього – на штанах плями крові, кров під нігтями. І, найголовніше, викрутка, якою, найімовірніше, ґвалтівник і заколов дитину.

Місцеві почали бити вікна в будинках циган, трощити меблі, один  дім спалили...

Увечері того ж дня, коли заарештували Чеботаря, у селі почалися масові погроми. Місцеві жителі почали бити вікна в будинках циган, трощити меблі. Один дім навіть спалили. При цьому були присутні місцева влада і… поліція. Але вони не втручалися. Щоправда, жоден ром тоді не постраждав фізично. Мабуть, про майбутній погром їх хтось попередив... 

Ситуація навколо циганського поселення в Лощинівці була загострена ще довгий час. Люди прагнули помсти. Роми це розуміли й тому, навіть коли поліціянти повідомили, що можна під охороною повернутись у свої будинки та зібрати речі, ніхто не захотів цього робити. Вже пізніше, через два роки, деякі циганські сім’ї домоглися виплати компенсації за своє незаконне виселення.

Тимчасом стосовно Михайла Чеботаря почалися слідчі дії. Сам головний підозрюваний усіляко заперечував свою причетність до вбивства дитини. Стверджував, що більше причин це зробити було у його старого друга – вітчима Ангеліни.

Михайло розповідав, що того дня він разом з Олександром був на дні народження знайомої. Сашко, мовляв, кілька разів дзвонив до своєї дружини Каті, але та не брала слухавку. І тоді він попросив Чеботаря сходити разом із ним на роботу до дружини.

Катерина одразу разом із сусідами кинулася шукати свою дочку. Але нічні пошуки так і не мали успіху. Тіло дівчинки рано-вранці знайшов місцевий пастух. Ангеліна лежала в траві без одягу біля покинутого будинку.

– Ми проходили повз будинок Олександра, – розповідав на допиті Чеботар, – і він каже: «Я зайду, подивлюся, як там діти». Коли ми зайшли до будинку, Ліна поверталася з туалету. Олександр долонею вдарив її по потилиці. Я не став втручатися та пішов сам у бар. Не хотів битися при дитині. Знаю, що Сашко, бувало, бив Ліну.

Олександр прийшов у бар слідом за Михайлом хвилин через двадцять і, за словами Чеботаря, був злий. Потім він відкликав Михайла убік і передав йому викрутки, які нібито брав у нього раніше.

– Я не бачив, чи були викрутки у крові. Просто поклав їх у кишеню та й все, – говорив на допиті Чеботар.

Чи була така версія способом захисту? Судячи з матеріалів кримінального провадження – так. Але Чеботаря, який уночі заходив до будинку, де спала Ліна, бачили сусіди.

«Міша навіть заступався за Ліну, коли чоловік кричав на неї»

Катерина розповідала, що вона б ніколи не подумала, що Михайло може зробити таке...

– Мій чоловік Саша трохи старший за Михайла, але вони з дитинства дружили, – говорила мама Ангеліни. – Міша допомагав нам по господарству. Часто було, що я на роботі, чоловік на роботі, то він залишався з дітьми. Він, до речі, навіть іноді, коли чоловік кричав на Ліну, заступався за неї. Не знаю, що могло статися? Але він тепер не викрутиться. Там і його куртку біля тіла доньки знайшли. Немає сумнівів, хто вбив Ліночку...

Ангеліну можна було врятувати. Але сусіди, які чули крик дитини про допомогу, 
нічого не зробили. 

– Вони чули, як хтось кричить, – розповідала журналістам Катерина. – Я спитала в сусідів: чому не допомогли. А вони відповіли, що подумали, що… ґвалтують не дитину, а дорослу дівчину.

Ось так. Виявляється, дорослу дівчину ґвалтувати можна?

P.S. Нарешті судове слідство у цій справі завершено, провину Михайла Чеботаря доведено й підозрюваного оголошено злочинцем. Залишок життя він проведе 
у місцях позбавлення волі.

Михайло СЕРГУШЕВ, fakty.ua.

Останні новини:

Усі новини російсько-української війни – тут.

Telegram Channel