Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
За міліметр від смерті: 1,5–сантиметровий уламок снаряда застряг у серці воїна з Волині

Лікарі витягнули Романа з того світу.

Фото з фейсбук-сторінки Першого медичного об’єднання Львова.

За міліметр від смерті: 1,5–сантиметровий уламок снаряда застряг у серці воїна з Волині

Врятувала захисника команда кардіохірургів львівської Лікарні Святого Пантелеймона та київського Інституту Амосова

42-річний Роман Кліза – з Волині. До великої війни працював водієм за кордоном. У день повномасштабного вторгнення приєднався до ЗСУ. Був аеророзвідником. Та в грудні минулого року зазнав важкого поранення.
«Ми вийшли на позиції і тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів російський дрон. Далі нічого не памʼятаю», – згадує про той день Роман. Тоді один з його побратимів загинув на місці, а Романа доправили до шпиталю.

Тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів російський дрон. Далі нічого не памʼятаю.  

Отямився вже у лікарні Дніпра. Захисник пробув у комі дев’ять днів. Спершу тамтешні медики зробили все можливе, аби врятувати чоловіка. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми йому пошкодило ділянку у правій частині мозку. Та значно критичніше було те, що один з уламків снаряду застряг у грудній клітині чоловіка просто за міліметр від дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи – та трахеї. Будь-якої миті частинка металу могла пошкодити аорту, і захисник помер би за лічені секунди.

Щойно стан Романа вдалося стабілізувати, його перевели до столичної лікарні, а звідти – до Львова – у відділення кардіохірургії та трансплантації серця Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона. Тут медики провели обстеження та склали план хірургічного втручання. Оперував Романа разом із нашими кардіохірургами і його лікар з Інституту Амосова, завідувач відділення хірургії аорти Віталій Кравченко.

«Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту та дугу і безпечно вийняли уламок, який застряг в стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує», – розповідає Роман Домашич, керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона.

Нині захисник проходить реабілітацію. Через пошкодження мозку у нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація. Але після тижня занять із фізичним терапевтом він зумів зробити свої перші кроки.
«Найбільше мотивує те, що я бачу результат. З кожним днем я роблю на кілька кроків більше, це дає надію», – ділиться пацієнт.

На Романа чекає тривала реабілітація. А ще – нейрохірургічна операція – для відновлення дефекту черепа. Зараз для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D пластини, які невдовзі встановлюватимуть львівські нейрохірурги. Понад усе чоловік мріє відновитися, щоби зустріти нашу Перемогу на двох ногах і після цього – побудувати дім своїми руками. 

Попереду у пана Романа – нейрохірургічна операція – для відновлення дефекту черепа.
Попереду у пана Романа – нейрохірургічна операція – для відновлення дефекту черепа.
Оцей уламок застряг за міліметр від дуги аорти та трахеї.
Оцей уламок застряг за міліметр від дуги аорти та трахеї.
 

 Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel