«Подивіться на себе в дзеркало» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
«Подивіться на себе в дзеркало»

Зробити когось винним - найлегше.

Фото Youtube.com.

«Подивіться на себе в дзеркало»

Святослав Вакарчук дорікнув українському суспільству

Лідер культового рок-гурту «Океан Ельзи» радить співвітчизникам не перекладати всю провину на політиків, а поглянути на себе. Про це він заявив в інтерв’ю журналу «Elle»

«Участь у політиці, у виборах — ​це тільки один із варіантів змінити державу. Це ж не президент і не імператор зробили, наприклад, японців японцями. Це японці зробили Японію такою, якою вона є.

Потрібно чесно подивитися на себе в дзеркало і визнати, що головна проблема не в конкретних політиках, а в самому суспільстві», — ​сказав він.

Пропонуємо найцікавіші цитати з інтерв’ю

Лідери і зміни

«Так, повинні з’явитися лідери, особистий приклад яких стане сигналом початку змін. Але і суспільство має бути готовим змінюватися. І створювати запит на таких лідерів. І тільки одночасність цих процесів може дати результат».

Це ж не президент і не імператор зробили, наприклад, японців японцями. Це японці зробили Японію такою, якою вона є

Про мораль

«Ти не можеш зробити світ праведним, не будучи сам праведним».

Ситуація в країні

«Я розбирав особливості сьогоднішньої ситуації в Україні, чому вона така складна і чому не може бути якогось конкретного готового шляху, іноземного досвіду, який ми могли б взяти і просто перенести на себе. У нас багато особливостей, багато деталей, які обов’язково потрібно враховувати».

Про США

«Більшість людей, з якими я говорив про Америку, навіть не допускають думки, що можна поїхати вчитися в Стенфорд просто тому, що це найкраще для тебе проведення часу, краще перезавантаження, можливість дізнаватися щось нове — ​це важливо. Так, в Америці я займався пошуком себе і вчився, пізнавав нове.

Люди думають: «Ага, він поїхав учитися політології та соціології, значить, все це не просто так».

До речі

Святослав Вакарчук навчався у Стенфордському університеті у США за спеціальною «Програмою підготовки нових українських лідерів». Вивчав дієві судові системи, питання боротьби з корупцією.