Замість імплементації «дорожньої карти» Порошенка Зеленський продавлює «формулу Штайнмаєра» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.00 € 33.72
Замість імплементації «дорожньої карти» Порошенка Зеленський продавлює «формулу Штайнмаєра»

Українці висміяли Леоніда Кравчука та Вітольда Фокіна, які під час Мінських переговорів дали згоду на те, щоб представники російських окупантів… інспектували позиції наших бійців на передовій.

Карикатура durdom.in.ua.

Замість імплементації «дорожньої карти» Порошенка Зеленський продавлює «формулу Штайнмаєра»

Саме цього й добивається Кремль, який зробив ставку на зміну влади в Україні і всіляко саботував виконання своїх зобов’язань

Про це пише у статті «Жуйка «миру» редактор відділу міжнародної політики авторитетного видання «Дзеркало тижня» Тетяна Силіна. «Чому українська сторона не ставить і не фіксує у своїх офіційних повідомленнях питання про введення на Донбас миротворчої місії ООН? Чому вперто не згадує про «дорожню карту» виконання «Мінська», передбачену рішеннями Берлінського саміту «нормандської четвірки»? Тому що карта готувалася «папєрєдніками»? Але ж вона була вже узгоджена з німецькими та французькими партнерами й передана на розгляд росіянам, які похерили її в очікуванні президентських виборів в Україні. І не промахнулися», — констатує авторка.

Вона також зауважує, що так званий «ефективний і тривалий режим тиші», яким вихваляється Офіс Президента, насправді залежить лише від планів Путіна. А негайне та всеосяжне припинення вогню передбачене всіма мінськими документами, і для його запровадження не потрібні жодні додаткові переговори у форматі ТГК чи зустрічі радників «нормандської четвірки». «Негайне та всеосяжне припинення вогню — вимога всіх трьох мінських документів (2014–2015), схвалених лідерами і України, і Росії, а «Мінськ-2» (з подачі росіян) — ще й ООН. І для виконання цієї вимоги не потрібні ні засідання ТКГ, ні навіть, ризикну стверджувати, зустрічі в «нормандському форматі». Для цього необхідна лише воля господаря Кремля. І з якоїсь причини зараз це перемир’я йому вигідне», — зауважує Силіна.

Так званий «ефективний і тривалий режим тиші», яким вихваляється Офіс Президента, насправді залежить лише від планів Путіна.

Вона також нагадує, що після виборів росіяни, яких не влаштовувала жорстка позиція Порошенка щодо безпекових вимог, швидко «втюхали» Зеленському «формулу Штайнмаєра». І тепер уже український Президент, який мріє знову «подивитись в очі Путіну», поспішає імплементувати цю формулу у законодавство. «Сьогодні вже українська сторона, по суті, виступає за прискорення інкорпорації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство. Знову ж, по–піонерськи підкреслюючи свою «проактивну позицію», — пише журналістка «Дзеркала тижня».

Силіна наголошує, що росіяни отримали козир і шантажують Зеленського, висуваючи все нові вимоги і блокуючи роботу підгруп ТКГ. «І тепер, коли росіяни через якийсь час милостиво розблокують роботу політгрупи (дуже сподіваюся, що все таки не ціною скасування постанови ВРУ про місцеві вибори) і таки погодяться обговорювати нав’язаного ними ж рік тому «Штайнмаєра», не здивуюся, якщо наші доблесні «мінчани» під керівництвом Офісу Президента України урочисто сповістять: «Ура! У нас прогрес!» і з відчуттям перемоги радісно продовжать впихати «Штайнмаєра» в українське законодавство», — припускає Тетяна Силіна.

Дарія КЛИЧ.