Папа Римський публічно зняв захисну маску і заявив, кому вигідна пандемія - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.60
Папа Римський публічно зняв захисну маску і заявив, кому вигідна пандемія

Віряни порушили дистанцію, коли прибув понтифік.

Фото reuters.com.

Папа Римський публічно зняв захисну маску і заявив, кому вигідна пандемія

83-річний понтифік неодноразово доторкнувся до людей, які прийшли на зустріч із ним

Папа Франциск у Ватикані 9 вересня під час зустрічі з вірянами, які прийшли на Генеральну аудієнцію в двір Сан-Дамасо, зняв маску та заявив, що коронавірус «буде переможений Божою любов’ю».

Як повідомляє Daily Mail, понтифік усміхався і розмовляв із людьми, тиснув руки, торкався чола парафіян, які тягнулися до нього через загородження.

«Християнська відповідь на пандемію і подальшу соціально-економічну кризу заснована на любові», – сказав Франциск на проповіді. Він заявив, що позбутися від Covid-19 можна, «якщо ми всі разом будемо прагнути до загального блага».

Є ті, хто хоче розробити вакцину, а потім продавати її іншим. Деякі використовують ситуацію для розпалювання ворожнечі, для створення економічних або політичних переваг, для початку або посилення конфлікту.

Папа також вказав на «виникнення партійних інтересів», оскільки дехто намагається егоїстично скористатися кризою. «Наприклад, є ті, хто хоче розробити вакцину, а потім продавати її іншим. Деякі використовують ситуацію для розпалювання ворожнечі, для створення економічних або політичних переваг, для початку чи посилення конфлікту», – сказав він.

«Вірус, який не визнає перешкод, кордонів, культурних або політичних відмінностей, повинен мати справу з любов’ю без перешкод, кордонів та відмінностей», – зазначив Франциск.

Він порівняв тих, хто не допомагав нужденним під час глобальної пандемії, з «прихильниками Понтія Пілата», які «просто вмивають від цього руки».

«Здоров’я – це не тільки особисте благо, а й благо суспільне. Здорове суспільство – це те суспільство, яке піклується про здоров’я кожного», – заявив церковник.

У відвідувачів перевіряли температуру, коли вони входили до Ватикану, частина із 500 глядачів була в масках. Публіка сиділа на місцях, влаштованих так, щоб забезпечити соціальне дистанціювання. Однак люди порушили його, коли прибув Франциск.

До речі

Франциск схвалив насолоду від їжі та сексу

Про це понтифік заявив італійському письменникові Карло Петріні в інтерв’ю для книги

«Задоволення йде безпосередньо від Бога. Воно не католицьке, не християнське, ні будь-яке ще – просто божественне... Насолода від їжі і сексу йде від Бога», – зазначив понтифік. На його думку, ці життєві потреби даремно засуджувалися церквою в минулому. Тоді представники кліру неправильно інтерпретували християнське послання і в результаті завдали великої шкоди, яка відчувається донині. «Насолода від їжі потрібна для того, щоб залишатися здоровими, так само, як сексуальне задоволення необхідне для того, щоб зробити кохання прекраснішим і забезпечити виживання нашого виду», – зазначив Франциск.

Він додав, що є набагато серйозніші проблеми, що потребують молитви, зокрема зміна клімату, вирубування лісів і нераціональне споживання.

Лія ЛІС