Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
Француз із душею українця за допомогою Лесі Українки збирає донати для наших малят

Справді, блогерка з Києва Іванна Яковенко має надзвичайну схожість із поетесою.

Фото із сайту modern-ukraine.com.ua.

Француз із душею українця за допомогою Лесі Українки збирає донати для наших малят

До дня народження Лесі Українки французький художник-мураліст Крістіан Гемі (творче псевдо – С215), відомий своїми артоб’єктами на зруйнованих окупантами будівлях у Бородянці, Ірпені та Гостомелі, оголосив благодійний збір на підтримку постраждалих українських дітей

Завдяки Крістіану Гемі на стінах зруйнованого росіянами будинку у Бородянці з'явився портрет Лесі Українки.
Завдяки Крістіану Гемі на стінах зруйнованого росіянами будинку у Бородянці з'явився портрет Лесі Українки.

 Він запустив у соцмережах проморолик, який знімався у Будинку Косачів у Луцьку, а роль Лесі зіграла відома блогерка з Києва Іванна Яковенко, яка має надзвичайну схожість із поетесою.

Цей проєкт – спільна ініціатива митця та Благодійного фонду «Сучасна Україна».

Крістіан Гемі дарує кожному, хто задонатить 50 євро для курсу психологічної артреабілітації постраждалих українських дітей, поштову марку із зображенням власного муралу «Портрет Лесі Українки» та своїм авторським підписом. Для цього потрібно зайти за посиланням (https://bit.ly/postmark-lesia), зробити вказаний донат та надіслати дані для поштової відправки марки. Отримати її можна буде протягом наступних 2 тижнів з моменту здійснення переказу коштів.

Усього в рамках цієї ініціативи планується реалізувати 250 поштових марок. Усі виручені кошти художник передає соціальному проєкту For Kids UA, що реалізує Благодійний фонд «Сучасна Україна», для подальшої психологічної підтримки постраждалих українських дітей із прифронтових територій та родин загиблих захисників.

Зауважимо, французький вуличний художник Крістіан Гемі від початку вторгнення підтримує український народ та одним із перших приїхав до України в березні 2022 року.

До слова, разом з анонсом збору митець також опублікував на власній сторінці в Instagram надихаючий проморолик, у якому талановита українська блогерка та науковиця Музею видатних діячів української культури Іванна

Яковенко в образі Лесі Українки цитує поезію письменниці та закликає всіх охочих підтримати українських дітей.

На відео дівчина не просто постала в образі молодої поетеси, але й своїм аутентичним образом дала змогу всім охочим доторкнутись до епохи, в якій жила письменниця, походжаючи родинною садибою Косачів на території історико-культурного заповідника «Старе місто» в місті Луцьку.

Французький вуличний художник Крістіан Гемі від початку вторгнення підтримує український народ та одним із перших приїхав до України в березні 2022 року.

«Це уже третя поштова марка, яку у співпраці з відомими художниками-муралістами презентує громадськості наш фонд заради зборів на підтримку постраждалих дітей», – розповів президент Благодійного фонду «Сучасна

Україна» Володимир Гавриш. Також він додав, що Крістіан Гемі одразу погодився на пропозицію волонтерів.

«Крістіан – француз із душею українця. Його мурали – це своєрідна вулична релігія, від якої віє свободою та прагненням жити. За це сьогодні ведуть боротьбу українці, і саме тому ми пліч-о-пліч із кожним і в будь-якому куточку світу, де готові підтримувати наше прагнення у цьому», – зауважив Володимир Гавриш. 

Оксана ПРОКОПЧУК.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel