Курси НБУ $ 39.64 € 42.30
Королева Європи з України вразила не тільки швидкістю, а й шляхетністю (Відео)

Своїм благородним вчинком Наталія Прищепа перемогла ще задовго до фіналу.

10 серпня у Берліні рівнянка Наталія Прищепа виграла фінальний забіг на дистанції 800 метрів і стала чемпіонкою Старого континенту. Хоча ні — ​не так! Вона захистила титул, здобутий два роки тому в Амстердамі, ставши дворазовою чемпіонкою Європи! І ці висоти підкорилися дівчині, яка 11 вересня святкуватиме лише своє 24–річчя!

Якщо в Амстердамі перемога Наталії стала практично сенсацією, то в Берліні чинна чемпіонка, зрозуміло, вже розглядалася як одна з фавориток.

На повторення успіху сподівалися тренери, вболівальники та й наше спортивне чиновництво. Тим часом суперниці, вже добре знаючи, з ким мають справу, готували нашій Наталці свої «сюрпризи»… Приміром, у фінальному забігу їй знову довелося «вибиратися» з такої собі «коробочки»!

Перше, шо зробила Наталія Прищепа, — ​повернулася до бельгійки, допомогла тій встати, і, втішаючи, таки довела до фінішу.

Щоправда, про рівнянку Прищепу легкоатлетично–спортивний світ (і не тільки!) цього разу активно «заговорив» задовго до фіналу. На фінішній прямій кваліфікаційного забігу сталася справді драматична ситуація. Бельгійка Рене Ейкенс, яка була серед реальних претенденток на вихід до півфіналу, на останніх метрах дистанції впала. Суперниці вже фінішували (наша Наталка — ​першою!), а Рене продовжувала лежати на легкоатлетичній доріжці і розпачливо плакати (адже змагання, до яких наполегливо готувалася впродовж двох років, провалено)… І перше, що зробила Наталія Прищепа, повернулася до бельгійки, допомогла тій встати, і, втішаючи, таки довела до фінішу.

Шляхетність вчинку (зокрема у соцмережах) оцінили навіть люди, які не надто цікавляться легкою атлетикою! Дехто навіть не стримував сліз від такого людяного вчинку…

До речі, невгамовна Наталка після другого поспіль тріумфу на ЧЄ — ​замість податися нарешті кудись на відпочинок — ​майже відразу гайнула до польського Щецина, на Меморіал Вєслава Маняка–2018 (турнір пам’яті легендарного польського спринтера 1960–х років, який, до речі, народився у передвоєнному Львові). Звідтіля вона також привезла «золото» до рідного Рівного, де чемпіонка мусить займатись на напівзруйнованому стадіоні «Авангард», який обіцяють от–от закрити. І тоді Наталії доведеться переїжджати тренуватись до іншого міста...

Не забуваймо, що до наступного Чемпіонату світу з легкої атлетики лишається трохи більше року (пройде у вересні—жовтні 2019–го у катарській Досі). Головною відмінністю «світових» забігів на 800–метрівці від «європейських» є присутність атлетичних (іноді навіть аж надто атлетичних, як для жінок!) африканських спортсменок, боротися з якими тендітним європейкам вкрай непросто. Але хто сказав, що дворазовій чемпіонці Європи Наталії Прищепі це не під силу?!

До амстердамського «золота» наша землячка додала ще й берлінське.
До амстердамського «золота» наша землячка додала ще й берлінське. / 2016 Getty Images