Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
7 способів як перестати хропіти під час сну

Хропіння – проблема не лише того, хто хропе, а й того, хто спить поруч.

Фото із сайту zaxid.net.

7 способів як перестати хропіти під час сну

На жаль, це проблема не лише того, хто хропе, а й того, хто спить поруч, бо він не може повноцінно відпочити. І це часто призводить до проблем у шлюбі. Хоча хропіння є доволі поширеним явищем: 45% людей хроплять час від часу. У чоловіків це проявляється частіше, ніж у жінок

Експерт МОЗ, лікар-гастроентеролог Олег Швець на сайті  zaxid.net поділився простими способами, які допоможуть позбутися хропіння.

Ось вони:

1 – змініть позу.

«При лежанні на спині основа язика та м’яке піднебіння опускаються до задньої стінки горла, викликаючи вібруючий звук під час сну. Сон на боці допоможе цього уникнути. Є спеціальні подушки для підтримки тіла на повну довжину, які допомагають спати саме на боці. Ще один цікавий спосіб відучитися спати на спині – приклеїти тенісні м’ячі до задньої частини піжами, що заважатимуть перебувати у цьому положенні», – каже лікар.

Та якщо хропіння продовжується незалежно від пози сну, причиною може бути обструктивне апное сну. Тоді не варто відкладати візит до лікаря.

2 – схудніть.

Інколи хропіння пов’язане з набором ваги, якщо до цього людина не хропіла. Надлишок жирової тканини навколо шиї стискає внутрішній діаметр горла. Це підвищує ймовірність його згортання під час сну, що спричиняє хропіння. У такому випадку, позбавившись зайвих кілограмів, людина зможе позбутися і хропіння.

3 – уникайте алкоголю.

Алкоголь і заспокійливі засоби знижують тонус м’язів задньої стінки горла в стані спокою, що підвищує ймовірність хропіння. Навіть люди, які зазвичай не хропуть, будуть хропіти після вживання алкоголю. За чотири-п’ять годин до сну не рекомендується вживати алкоголь.

Якщо хропіння продовжується незалежно від пози сну, причиною може бути обструктивне апное сну. Тоді не варто відкладати візит до лікаря.

4 – дотримуйтесь правил гігієни сну.

Ігнорування ними може мати погані наслідки. Скажімо, після довгих годин роботи без достатнього сну людина лягає перевтомленою. Тоді сон міцний і глибокий, м’язи стають максимально розслабленими, і це викликає хропіння.

5 – відкрийте носові ходи.

Коли ніс закладений, наприклад через застуду, найімовірніше, швидке повітря спричинить хропіння. Відкрити носові ходи перед сном допоможе гарячий душ, під час якого можна промити ніс солоною водою. Або промити носові проходи розчином солоної води за допомогою спеціального чайника неті пот. Ще є назальні смужки, які покращують потік повітря в носі.

6 – змініть подушки.

«Пилові кліщі, що накопичуються в подушках, можуть викликати алергічні реакції та призвести до хропіння. А коли домашні тварини сплять у ліжку з власником, він вдихає їх лупу, це ще один поширений подразник. Щоб мінімізувати кількість пилових кліщів та алергенів, чистіть подушки раз на кілька тижнів і замінюйте їх кожні шість місяців. І не допускайте домашніх тварин у спальню», – радить лікар.

А ось спеціальні подушки для запобігання хропінню, на його думку, купувати не варто. Вони підпирають голову, що вирішує проблеми з носом, але може викликати біль у шиї.

7 – пийте багато рідини.

При зневодненні виділення з носа та м’якого піднебіння стають більш липкими. Це посилює хропіння. Щодня жінкам рекомендують споживати близько 2,2 л рідини, а чоловікам – 2,7 л.

Олеся ФОЛЮШ.

Читайте також: У Луцьку жінці пересадили серце​.

Реклама Google

Telegram Channel