Курси НБУ $ 39.43 € 42.75
Поради господиням: позбуваємося павуків у домі!

Павук в квартирі гірше сусіда за стіною!

Фото із сайту presa.com.ua.

Поради господиням: позбуваємося павуків у домі!

Серйозної шкоди вони зазвичай не завдають, але й приємного в такому сусідстві мало. Які ж засоби змусять комах покинути вашу оселю?

Евкаліпт

Його різкого запаху ці комахи терпіти не можуть, тож поспішать в інше місце. Ефективні не тільки гілки чи листя цього дерева, а й евкаліптова олія. Обробіть розчином із нею всі місця, де помічали павуків. На пів склянки води достатньо додати 20–30 крапель ефірної олії.

Кухонна сіль

Недорогий, доступний кожному і при цьому ефективний спосіб: розчиніть у 4 літрах води 4 ст. л. солі, перелийте в ємність із розпилювачем і розбризкайте в темних вологих закутках. Помийте цією рідиною віконні та дверні рами, підлогу. Для кращого результату повторюйте таку обробку щотижня.

Каштан

Його плоди містять сполуку, токсичну для павуків. Каштанчики слід розрізати навпіл або просто зробити в них отвори і розкласти в місцях поширення комах. Якщо це здасться вам неестетичним, можна виготовити з них кумедні поробки. До речі, такі ж властивості мають і волоські горіхи.

Оцет

Їдкий оцтовий запах відлякує павуків. А при потраплянні на них кислота здатна їх убити. Метод безпечний для людей і домашніх тварин. Змішайте воду й оцет у пропорції 1:1 й обприскайте цим розчином місця, де водяться павуки. Повторюйте процедуру щоденно, доки вони не зникнуть.

Цитронела

Це – лемонграс, або лимонна трава. Павуки, як і москіти й комарі, не терплять аромату цієї рослини. Влийте до 1 л води 1 ст. л. засобу для миття посуду із запахом лимона та 10–15 крапель олії цитронели, перемішайте й обробіть приміщення. Ефективні й аромасвічки із запахом цитронели.

Тютюн

1–2 ст. л. тютюну замочіть на пів години у склянці окропу, потому процідіть і змішайте із соком одного лимона. Отриманою рідиною обприскайте вподобані павуками кутки. 

Для профілактики:

• Щоб перешкодити проникненню цих комах в дім із вулиці, вчасно гасіть світло, бо воно вабить жучків, якими харчуються павуки, або маскуйте вікна непрозорими шторами чи жалюзі.

• Не залишайте на ніч у раковині немитий посуд, а на підлозі – незакриті смітники чи пакети з продуктовими відходами.

• Замініть пошкоджені протимоскітні сітки на вікнах.

• Наведіть лад під стінами будинку: згребіть листя і мульчу.

• Не складайте вздовж фундаменту запаси дров – зробіть дровітню віддалік від дому.

Читайте також: Як вибрати якісну варену ковбасу: слушні поради.

Реклама Google

Telegram Channel