Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
«Я не змогла  сама народити сина...»

Ганна з чоловіком познайомилася 20 років тому і подарувала йому троє дітей. Під час народження четвертої сталася трагедія...

Фото з фейсбук-сторінки Ганни Данильчук.

«Я не змогла сама народити сина...»

Сказала – і з останніх сил стиснула руку чоловіка На Рівненщині, у Костопільському пологовому будинку, після кесаревого розтину помер новонароджений, а за три дні померла і його мати. У жінки залишилося троє неповнолітніх дітей. Рідні звинувачують лікарів, поліція відкрила кримінальне провадження

Вагітність проходила без ускладнень

35-річна Ганна Данильчук із Костополя Рівненської області свою четверту дитину мала народити 15–16 березня. Уся вагітність проходила без жодних ускладнень. У неї на Facebook-сторінці ще залишилася фотографія останнього УЗД, де за контурами можна побачити малюка. Ганна писала друзям, що за місяць вони зможуть привітати її з народженням сина.

Ганна з чоловіком дуже раділи цій вагітності. У сім’ї вже зростають троє дітей: молодшому синові 10 років, старшому – 17, а середній доньці – 15.

Незадовго до призначеного терміну пологів Ганну поклали до Костопільської багатопрофільної лікарні. Пологи розпочалися 19 березня, приблизно о 18-й.

«Вона зателефонувала до чоловіка, сказала, що народжує. Він хотів під’їхати, але Аня його вмовила залишитися вдома. Сказала, мовляв, ти і так втомився після роботи, що я – без тебе не народжу?» – згадує свекруха жінки – Тетяна.

Час минав, близько 22-ї години чоловік побачив, що в один із «месенджерів» Ганни хтось заходив. Але турбувати своїм дзвінком дружину не став. Ніч пройшла неспокійно. Він чекав, що хтось повідомить про народження сина. Але жодних дзвінків не було, тож уранці він уже сам помчав до лікарні.

«І тільки там йому повідомили, що дитина народилася, але, на жаль, померла. А його дружина – у реанімації. Він кинувся туди, та його не пустили. Не пустили й маму Ані, яка також приїхала до лікарні», – каже Тетяна.

У довідці написали: у дитини – «гіпоплазія легень»

З’ясувалося, що чотири години Ганна не могла народити, і тільки після цього було вирішено робити кесарів розтин. Чому лікарі раніше нічого не зробили, ніхто так і не пояснив. Адже те, що жінка має великий плід, міг зрозуміти будь-який акушер. Тим більше, що вже після трагедії лікарі казали, що у породіллі був вузький таз.

Таки з’явився на світ хлопчик вагою 3 кг 900 г. Проте прожила дитина лише 15 хвилин. У довідці, виданій рідним, написано, що їй проводили реанімаційні дії 40 хвилин.

«У довідці про смерть написано діагноз – «гіпоплазія легень». Хоча патологоанатом нам казав, що з легенями було все нормально, вони були рожевого кольору», – каже Тетяна.

Це - тяжке недорозвинення легень у плода. Однак сучасні методи УЗД дозволяють діагностувати його на ранніх термінах вагітності. Але ніхто з медиків нічого подібного не помічав.

Під час операції почалася кровотеча

Вже під час операції щось пішло не так. У Ганни відкрилася кровотеча, яку не могли зупинити. Викликали бригаду лікарів. На ліжку довелося видаляти жінці матку. До лікарні привозили кров для переливання, препарати для згортання крові. Її ввели у штучну кому та перевели до реанімації.

Також викликали фахівців із обласної лікарні, бо транспортувати Ганну не можна було. Приїжджав навіть судинний хірург, але все виявилося марним.

«Нам говорили, що прогноз – позитивний, вона просто перебуває у штучній комі. А від інших людей, які цікавилися станом невістки безпосередньо в реанімації, ми чули, що Аня не виживе», – каже Тетяна.

Увечері, близько 22-ї години, Ганна померла. Однак про її смерть рідним не повідомили.

В останній день, у п’ятницю, 22 березня, жінку вивели з коми, до неї пустили чоловіка. Він потім розповідав, що Ганна розплющила очі й сказала: «Я не змогла сама народити сина». І з останніх сил стиснула руку чоловіка. Потім вона вже не могла говорити, тільки сльози лилися з її очей.

Увечері, близько 22-ї години, Ганна померла. Однак про це рідним не повідомили.

«Я вранці у суботу вирішила зателефонувати до лікарні. Запитала, як там Ганна, а мені кажуть, що ввечері вона померла. Я кілька разів їх питала: «У скільки це сталося? Коли вона померла?» А вони не відповідали, казали, що лікар прийде, у нього спитайте. Потім я сама вже зателефонувала синові й сказала йому», – згадує свекруха.

У лікарні висловили співчуття, вибачились за те, що сталося. Проте скопіювати обмінну карту жінки родичам не дали.

Рідні досі достеменно не знають, що сталося з Ганною та її дитиною. У пологовий будинок поїхала щаслива майбутня мама, яка не мала жодних проблем зі здоров’ям. На обліку в лікаря вона перебувала, всі аналізи та УЗД були в порядку.

А тепер без матері залишилося троє дітей. Наймолодшому довелося викликати швидку після того, як він дізнався, що мами більше нема.

Справу відкрили, головного лікаря звільнили

Трохи раніше в Ганни загинув брат Роман, який служив у ЗСУ, йому було 36 років. Сама вона не дожила до свого 36-ліття... місяць.

Після цієї трагедії виконувач обов’язків мера Костополя Давид Дідух заявив, що з головним лікарем цієї лікарні Романом Товарницьким контракту не буде продовжено. З 28 березня його буде звільнено.

Свою посаду Товарницький обіймав із 2003 року. У приймальні головного лікаря нам повідомили, що зараз він – у відпустці. А зв’язатися з його заступницею не вдалося, вона не брала слухавку.

У поліції Рівненської області відкрили кримінальне провадження за ст. 140 КК України – неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником. Винному загрожує до трьох років позбавлення волі.

Це – вже не перший випадок, коли в цій лікарні гине немовля. Наприклад, у 2015 році під час пологів також померла дитина. Батьки звинувачували лікарів, скаржилися на їхні непрофесійні дії.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel