Курси НБУ $ 39.92 € 43.31
30 років жила зі зрощеними пальцями рук

«Уже не можу дочекатись, коли нарешті одягну на палець свою шлюбну каблучку та вперше в житті зроблю манікюр».

Фото – Перше медичне об’єднання Львова.

30 років жила зі зрощеними пальцями рук

Рідкісний синдром кисті, який зустрічається лише в однієї людини на 100 тисяч, змогли виправити спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Тепер жінка, яка вже давно в шлюбі, мріє нарешті одягнути обручку на безіменний палець

Пацієнтка – 49-літня Леся Бучацька (на фото) – зі Львова. В дитинстві вона сильно травмувала обидві кисті внаслідок падіння. В 17 років, аби виправити наслідки травми, Лесю прооперували. Утім втручання, на жаль, було невдалим. В неї розвинулась та сформувалась важка патологія – безіменні та середні пальці обидвох рук заклякли, перестали розгинатися, а згодом і взагалі – зрослися. І лише зараз – 30 років потому – Леся наважилася довіритися лікарям.

За складну реконструктивну операцію взялися хірурги Лікарні Святого Пантелеймона.

Вони діагностували у Лесі синдром Елерса-Данлоса, тобто – аномалія розвитку сполучної тканини. Лікарі пояснюють: внаслідок перенесеної травми у пацієнтки розвинувся та сформувався важкий дефект обидвох кистей. Рубці на долонях знерухомили 3-ті та 4-ті фаланги, і з часом пальці, які зовсім не розгиналися, зрослися. Сучасні методики дозволяють виправити цю ваду.

Операція тривала 6 годин та минула успішно.

Аби відновити функцію кистей, наші хірурги провели складне втручання з використанням методики клаптя. Спершу медики звільнили м’які тканини від рубців та спайок, а далі взяли клапоть на променевій судині з власною м’якою тканиною пацієнтки і закрили ним дефект. Операція тривала 6 годин та минула успішно.

Нині на Лесю чекає тривала реабілітація, адже за довгі роки її м’язи та сухожилля атрофувалися. Аби їх розпрацювати, треба щоденно займатися з фізичним терапевтом. А через місяць на неї чекає таке саме втручання на другій кисті. Жінка не стримує усмішки та тішиться, що зможе здійснити свою мрію: нарешті одягнути на палець свою шлюбну каблучку та вперше в житті зробити манікюр.

Лія ЛІС.

Реклама Google

Telegram Channel