Курси НБУ $ 40.40 € 43.97
У церкві села Шклинь на Волині мироточать 5 ікон і хрест

Помолитися біля ікон, які мироточать, їдуть віряни не лише з Волині, але й із Рівненщини.

Фото: Волинська єпархія Православної Церкви України.

У церкві села Шклинь на Волині мироточать 5 ікон і хрест

Мира настільки багато, що його збирають в окремі посудини

Особлива подія сталася у храмі Благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба (Горохівське благочиння, Луцький район). Мироточіння образів проявилося під час служби.

Як краплі мира витікають із очей Богородиці під час молебню за воїнів, помітив парафіянин. Ігор Коханович з дружиною Світланою біля ікони Божої Матері молилися за здоров’я сина, який нині воює. 

Замироточили одразу два образи Діви Марії з Дитятком. Обидва – старовинні, сімнадцятого століття, як повідомив настоятель парафії протоієрей Михайло Стрільчук.

У цьому храмі таке дивовижне явище відбувається уже не вперше. Два роки тому замироточили три ікони, а також – хрест у вівтарі. Запашне миро на них помітив 13-річний паламар, який там прислуговує. Воно на іконах постійно з’являється саме під час молебнів, а також – акафіста, тоді як під час Літургії – не завжди. За словами настоятеля парафії, за ці два роки у їхньому храмі значно побільшало паломників. Помолитися біля ікон, які мироточать, їдуть віряни не лише з Волині, але й із Рівненщини. 

Як краплі мира витікають із очей Богородиці під час молебня за воїнів, помітив парафіянин. 

Храм на честь Бориса і Гліба, одних із перших давньоруських святих, зведено у с. Шклинь дванадцять років тому. Раніше тут стояла церква, яку спорудили ще у 1864-му (теж Борисо-Глібська, але престольний празник у селі – на Покрову, бо, ймовірно, ще давніший храм тут був Покровським). Обидві ікони, які замироточили, за припущенням настоятеля, – саме з тієї старовинної церкви. За «совєтів» святиню переробили на музей атеїзму. Коли її врешті було повернуто православним, будівля, на жаль, виявилася непридатною. У 2019 році парафія перейшла в лоно Православної Церкви України. Відтоді громаду очолює отець Михайло Стрільчук. Вона об’єднує близько тисячі парафіян із двох сусідніх сіл – Шклинь та Шклинь-2.

Мира настільки багато, що його збирають в окремі посудини. 

Отець Михайло називає мироточіння ікон у храмі промислом Божим. 

«Це все – воля Божа. Ми завжди стараємося бачити у цьому знаки. Тим паче у такі складні часи. Ми дуже хотіли б, щоб це мироточіння було знаком миру та швидкої перемоги», – зауважує священник. 

Соломія МУЗИЧКО

 
 

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel