«Все минає» – «І це мине»
Тому, пам’ятаючи мудрі слова царя Соломона, вмикайте українські «Антитіла»: «Лови момент! Ці кадри такі шалені! Це наше місце! Це наше небо!»
Сподіваємось, що у вас до цих щасливих моментів належить і спільне сімейне розгадування завдань нашої інтелектуальної вікторини
Хоча, звісно, виграти щастить не завжди і не всім. Але не треба опускати руки. Я звертаюся насамперед до тих, хто вже з моєї передмови зрозумів, що завдання, котре зараз повторю, було не таким і важким.
«Гарбуз із секретом 20» (2019)
Коли погано, ми самі себе або хто інший заспокоює нас цими словами. Але коли нам добре, намагаємось їх навіть не згадувати…
У гарбузі ми заховали слово, яке означає інституцію, що найбільше асоціюється з людиною, з якою найчастіше пов’язують вживання такої фрази. Якою ми себе заспокоюємо чи когось іншого, коли так зле. Але коли нам добре, її точно не згадуємо…
Яке слово ми заховали у гарбузі?
Одразу скажемо: слово-відповідь — «Cуд» — відгадало 7 наших учасників, але, за умовами конкурсу, переможців має бути тільки двоє. Соломонового рішення, звісно, в цій ситуації ми прийняти не могли, тому… знову вдалися до жеребкування. І нам у цьому допоміг легендарний чоловік — директор і художній керівник Волинського академічного обласного театру ляльок, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Данило Поштарук.
Рука Данила Андрійовича виявилася щасливою для двох панянок: Валентини Остапчук із селища Голоби Ковельського району Волині («Тільки прочитала запитання, одразу згадала, як мій свекор любив казати: «Ай, дощ іде-іде, але завжди так не буде», а коли треба було вирішувати щось важливе, то приговорював: «Будемо приймати Соломонове рішення») і Олени Поліщук із Луцька («Відгадалося легко, бо колись у «Цікавій газеті на вихідні» ви писали про перстень царя Соломона, а в мене пам’ять добра», — усміхається — ред.).
Дякуємо, пані Олено, за чуйне серце! І повідомляємо, що гроші ми перерахували Струк Ніні Іванівні із села Седлище Любешівського району Волинської області, яка бореться, щоб двоє її діток-дівчаток, не зважаючи на вроджену хворобу — незавершений остеогенез — змогли таки стати на ноги.
А коли я почав нагадувати: щоб отримати премію, треба надіслати на адресу редакції копії першої і другої сторінок паспорта та ідентифікаційного коду, пані Олена сказала: «Перерахуйте мої 100 гривень на допомогу комусь із обездолених. Ви стільки друкуєте адрес біди, то, на ваш розсуд, віддайте ці призові, кому потрібніше».
Дякуємо, пані Олено, за чуйне серце! І повідомляємо, що гроші ми перерахували Струк Ніні Іванівні із села Седлище Любешівського району Волинської області, яка бореться, щоб двоє її діток-дівчаток, не зважаючи на вроджену хворобу — незавершений остеогенез — змогли таки стати на ноги. Західні спеціалісти можуть допомогти цій поліській родині, але на операцію треба понад 160 тисяч євро.
А нам час оголошувати нове завдання.
«Гарбуз із секретом» — 25 (2019)
Коли до знайомого Зеника приїжджає теща, вона, як правило, промовляє: «Що ви світите, як у Вавилоні?» І вимикає все зайве світло в помешканні…
З цим містом, до речі, асоціюється і професія, якій його теща Марія Іванівна віддала все своє трудове життя. Асоціюється і предмет, який ми заховали сьогодні у гарбузі. Адже він дійшов до нас практично незмінним із цієї древньої епохи. Бо належить до шедеврів людства. Класика! Навіть найпопулярнішу дитячу забавку «спіонерили» з Вавилонії!
А скільки мільйонів разів тримала його під час роботи Марія Іванівна! Професія її, до речі, серед жіноцтва нині доволі рідкісна, хоча в часи молодості пані Марії була доволі популярна.
Що за предмет ми заховали у гарбузі?
Слово-відповідь треба надіслати до 6 липня тільки у вигляді sms-повідомлення на номери: 050–1354776 і 067–2829775 (наприклад: «Відро», «Три яблука», «Петро Панчук»).
Увага: з одного номера можна відправляти лише одне sms! Цей номер і братиме участь у жеребкуванні в розіграші призових 200 гривень, якщо правильних відповідей буде більше двох.
А ще спеціальний приз — 150 гривень — отримає той, хто в листі на поштову адресу (43 025, Луцьк, просп. Волі, 13) чи електронну [email protected] найяскравіше опише, як шукав чи шукали правильну відповідь.
Нехай щастить!
Грицько ГАРБУЗ.