Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
До монастиря у Вінниці в мороз підкинули немовля

Поліція шукає матір, бо ж раптом передумала і хоче забрати кровинку. Поки малюка не віддадуть на усиновлення – в матері є шанс повернутися по нього.

Фото із сайту vinnytsa.info.

До монастиря у Вінниці в мороз підкинули немовля

Малюка знайшли у «Вікні життя» при католицькій жіночій обителі. У таких вікнах батьки анонімно можуть залишити дитину, і про неї подбають лікарі. Це також рятує маму від кримінальної відповідальності, адже не залишила дитину на погибель…

«Жінка просто його відчиняє, кладе дитину у віконечко, в нас спрацьовує сигналізація, а в матері є 5 хвилин, щоб вона спокійно пішла», – пояснили для ТСН принцип роботи віконечка у монастирі.

Так було і того пізнього вечора. Послушники почули дзвінок, який означав, що «Вікно життя» відчинили... «Це був хлопчик. Лікарі приїхали, оглянули, сказали, що дитина 3–4 години після народження, тобто пуповина ще була в неї, він був у курточці, у шапочці», – розповіли черниці.

 «Вікно життя» при монастирі гарантує анонімність, там немає камер, які могли б зняти, хто залишив дитину. 

Вочевидь, пологи відбувалися вдома, визначили медики. Немовля було з переохолодженням, його терміново повезли до лікарні. Нині малюк у центрі матері і дитини під наглядом педіатрів. Хлопчика відігріли, нагодували та пролікували. Він має гарний апетит і починає набирати вагу. Лікарі вже підбирають ім’я немовляті – Володимир або Андрій.

«Вікно життя» при монастирі гарантує анонімність, там немає камер, які могли б зняти, хто залишив дитину. Та все ж поліція шукає матір, бо ж раптом передумала і хоче забрати кровинку. Поки малюка не віддадуть на усиновлення – в матері є шанс повернутися по нього. Часу в неї не менше двох місяців, кажуть у службі у справах дітей. «Якщо людина звернеться до нас, то вона має довести, що це саме вона і це саме її дитина, і довести, що дійсно були факти, які не залежали від неї, і вона не мала умислу зашкодити власній дитині. Могли бути непереборні події, які змусили матір до такого вчинку», – пояснила директорка служби у справах дітей Людмила Шафранська.

До речі

«Вікна життя» багато років тому встановили по всій Україні. Саме для того, щоб матері, які опинились у скрутному становищі, могли не боятися кримінальної відповідальності і залишати немовлят там, де про них подбають. Таким чином вдалося зберегти життя багатьом малюкам. Саме тому у вінницькому монастирі радіють, коли лунає дзвоник у «Вікні життя». «Це вікно приносить життя. Дитина не викинута на смітник, не була вбита», – каже директор релігійної місії Євген Маркевич. 

Читайте також: Викрадених українських дітей росіяни перевиховують у «спецтаборах».

Telegram Channel