Курси НБУ $ 39.57 € 42.16
Японець добровільно 9 місяців прожив у харківському метро

Фумі каже, що на нього бомба ніколи не впаде!

Фотоколаж із сайту comments.ua.

Японець добровільно 9 місяців прожив у харківському метро

Тепер 75-річний чоловік, який пережив із харків’янами важкі часи у підземці, вирішив назавжди переїхати до України

З виходом на пенсію Фумінорі Цучіко (на фото) вирішив подорожувати світом. Новина про війну проти України застала його у Польщі, де волонтери і розповіли про підземне життя у Харкові. Чоловік подався до них, і довгих дев’ять місяців Фумі, так його кличуть друзі, жив на станції метро «Героїв праці». Найбільше, каже, дошкуляв холод та рукомийник замість душу. «Влітку було добре. Холодною водою вмивався. Але взимку… О, Господи, як же було холодно», – пригадує чоловік.

Готував їжу, розважав дітей та дорослих. Про життя у підземеллі розповідав у фейсбуці і збирав пожертви для харків’ян. «Спочатку там годували ресторани. Возили їжу, все було добре, але 9 місяців жоден благодійний фонд не може годувати. Спочатку нас було 3 тисячі людей, потім усе менше і менше – 700 людей стало, потім – 150. Це ж все кошти, розумієте? Фумі організував сніданки. Ми кожного ранку роздавали їжу», – розповідає харків’янка Наталія. Японець разом із друзями ризикував життям і щодня бігав під обстрілами по провізію для усіх мешканців станції.

Коли люди виїхали з метро, Фумінорі вирішив не втрачати з ними зв’язок і продовжив допомагати. Роздає харчі лише своїм підземним друзям. «У метро було добре. Усі люди були разом, і ми багато спілкувались. Вони були дуже уважні до мене, турбувалися через мій вік. Але я завжди казав: я ще багато чого можу», – твердить чоловік.

Нещодавно Фумінорі вирішив лишитися у Харкові назавжди. Продав свій будинок у Японії і винайняв квартиру у Харкові на багатостраждальній Салтівці. У Токіо в нього лишились дві дорослі доньки. Каже, пообіцяв приїздити на свята. 

«Харків – це круто! І я житиму в Харкові і після Перемоги. У мене вже немає дому в Японії. Я все продав. Тому я тут назавжди і допомагатиму харків’янам», – каже японець.

«Харків – це круто! І я житиму в Харкові і після Перемоги. У мене вже немає дому в Японії. Я все продав. Тому я тут назавжди і допомагатиму харків’янам», – каже японець.

Щотижня Фумінорі вивозить набиті візки з супермаркету і зустрічається зі своїми приятелями. Це пів сотні пенсіонерів, яким не вистачає грошей на життя, тож Фумінорі продовжує збирати кошти їм на допомогу. 

Читайте також: «Як лучанка пропагує в Японії українську калину й Ліну Костенко»

Telegram Channel