Курси НБУ $ 39.40 € 42.34
«Потім їх переїхала українська вантажівка...»

«Хет-трик Довбика за шість хвилин і гол Циганкова дали зрозуміти, що українська артилерія «Жирони» працює», – компліментами на кшталт цього уболівальники клубу засипали в неділю українців.

Інфографіка із сайту champion.com.ua.

Артем Довбик за 6 хвилин оформив хет-трик у ворота «Севільї». Ще один гол на рахунку іншого нашого козака – Віктора Циганкова

21 січня у матчі 21-го туру іспанської Ла Ліги «Жирона» розгромила на своєму полі «Севілью» з рахунком 5:1, хоча першою пропустила на 10-й хвилині, і знову вийшла в лідери чемпіонату. Феєричний матч видав 26-річний український форвард Артем Довбик, поставивши три автографи у воротах «Севільї». І на три точні удари українцеві вистачило 6 хвилин та 32 секунди.

Незважаючи на такі показники, це навіть не найшвидший хет-трик у нинішньому сезоні (у 8-му турі гравець «Альмерії» Суарес забив тричі за 5 хвилин і 25 секунд). Цікаво, що минулого сезону Карім Бензема забив за «Реал» три голи за 6 хвилин і 30 секунд. Вважається, що найшвидшим хет-триком в історії Ла Ліги ще 1950 року відзначився гравець Хімнастика Паінья, якому на 3  голи знадобилося всього чотири хвилини.

Тим не менше Артем Довбик став першим за майже 15 літ українським футболістом, який забив тричі у матчі провідного чемпіонату Європи. Востаннє це робив Андрій Воронін, який 7 березня 2009-го зробив хет-трик за берлінську «Герту» у матчі Бундесліги проти «Енергі».

Популярне іспанське видання Marca, оцінюючи гру Довбика проти «Севільї», порівняла його з вантажівкою.

У серпні 2023 року дніпряни продали Артема у «Жирону» за 7 мільйонів гривень.

«Севілья» вийшла на поле, готова діяти на рівних. Їм це вдалося, хоча й лише на десять хвилин. Потім їх переїхала вантажівка, керована Артемом Довбиком. Українець оформив антологічний хет-трик. На всі три голи у нього пішло всього шість хвилин і 32 секунди. Він перевернув гру, і стадіон «Монтіліві» побачив, як їхній улюблений гігант (зріст 26-річного українця – 189 см) запалює на полі. Довбик забив уже 14 голів у лізі та зрівнявся з Беллінгемом у перегонах за звання найкращого бомбардира», – написала Marca у звіті про матч «Жирона» – «Севілья».

Не просто зрівнявся, а й випередив: якщо в обох лідерів по 14 голів, то українець ще має в активі 5 точних передач, тоді як талановитий 20-річний британець Джуд Беллінгем із «Реала» – три.

Цікаво, що підготовку до сезону 2016/2017 Артем Довбик провів у луцькій «Волині», але через заборону на трансфер луцького клубу, змушений був покинути команду і повернувся в «Дніпро». У серпні 2023 року дніпряни продали Артема у «Жирону» за 7 мільйонів гривень. Ці гроші Довбик уже точно відпрацював.

До речі

Лідери «Жирони» Артем Довбик та Віктор Циганков давно допомагають українським армії та тилу. Нещодавно вони придбали автомобіль для Збройних сил України. Інші футболісти збірної України, які виступають в Іспанії, також сприяють ЗСУ. Голкіпер «Реала» Андрій Лунін допоміг придбати автівки для армії, а Роман Яремчук із «Валенсії» сприяє фінансово дітям з України.