Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Уже понад рік брендові сорочки для Європи шиють у Турійську на Волині (Відео)

Коли Схід і Захід разом, то і якість суперова!

Фото із сайту sylapravdy.com

Уже понад рік брендові сорочки для Європи шиють у Турійську на Волині (Відео)

Релоковане зі Сходу підприємство «Варно» із прифронтового Краматорська із майже 100-літньою історією успішно працює на Волині

У нашу область після повномасштабного вторгнення із зони бойових дій переїхало близько 30 підприємств. Одне з них – швейна фабрика «Варно», яка знайшла прописку в Турійську. Розташувалася вона в приміщенні майже в центрі містечка, де за місяць було зроблено гарний ремонт, проведено необхідні комунікації.

Керівники кажуть, що все вирішувалося оперативно завдяки насамперед голові Турійської територіальної громади Олексію Безсмертному. Тому без зволікань змогли запустити виробництво.

Рішення переїхати в більш безпечне місце підтримали тамтешні працівники, частина з яких теж прибула сюди. Як влада, так і місцеві мешканці пішли їм назустріч, допомогли знайти житло, в усьому підтримували.

Колектив доукомплектували із жителів Турійської громади. Зараз тут трудиться пів сотні людей, переважно жінки, хоча посади механіка, електрика та інші технічні займають чоловіки.

Від Краматорська до кордону з Польщею більше 1500 кілометрів, а з Турійська Ковельського району, де наразі розташоване підприємство, усього близько 60 кілометрів.

Колектив шиє сорочки та блузки на експорт. Успішно стартували. Відправили першу партію своїх виробів і чекали на результати, які були схвалені замовниками. Тому зараз проблем зі збутом немає, а основні клієнти краматорців і турійчан – Литва, Польща. Та й переїзд саме на Волинь значно зменшив витрати на доставку товару до замовника. Від Краматорська до кордону з Польщею більше 1500 кілометрів, а з Турійська Ковельського району, де наразі розташоване підприємство, – усього близько 60 кілометрів.

Як дізналася з розповідей краматорців, вони дуже гордяться своїм підприємством, яке має майже столітню історію – засноване 1936 року. Наприкінці 1990-х – на початку 2000-х на ньому трудилося близько півтори тисячі людей. 85% продукції виготовляли на експорт, співпрацювали з відомим брендом «Воронін». Початок війни в 2014-му, ковід, повномасштабна агресія росіян негативно вплинули на діяльність фабрики. Кількість працівників значно зменшилася – майже вдесятеро. Та, попри це, вона й далі працювала на експорт, її якісна продукція користувалася попитом за кордоном.

Коли заговорили про складнощі, з якими доводиться стикатися, у відповідь від керівниці цеху Ольги Гнатюк почула: «Про це навіть не варто згадувати. Слава Богу за все! Аби не гірше».

З радістю повідомили про те, що в Турійську їм вдалося, окрім основного, швейного цеху, зробити цех упаковки, планується розкрійний. Усе залежатиме від наявності коштів. Словом, підприємство набирає перспективних обрисів. Хоча обсяги того, що робили до війни, складно наздогнати навіть при найбільшому бажанні. Масштаби роботи після евакуації суттєво зменшилися: якщо раніше з конвеєра сходило 20 тисяч виробів на місяць, то тепер – лише 5 тисяч. Тому, аби виконувати весь пакет замовлень товару, керівники все ж таки мають намір повернутися у Краматорськ. Мовляв, мають на місці велике підвальне приміщення, яке облаштують. Але на Волині згортати виробництво не збираються. Залишиться філіал, де вже сформувалася дружна, надійна команда професіоналів. Адже, незважаючи на війну, бізнес повинен працювати. Тил має бути міцним, вносити свою вагому частку в нашу майбутню Перемогу, яку ми постійно наближаємо.

Під час спілкування з донеччанами звернула увагу на їхню гарну українську мову. Кажуть, інколи ми, західняки, не завжди об’єктивно оцінюємо тих, хто зі Сходу. А люди скрізь однакові. Різниця хіба що лише в тому, хто в них живе по інший бік кордону. Ми межуємо з Європою, а вони – з росією. Це накладає на людей певний відбиток. Але прагнення у всіх українців одне – жити гідно, в справедливій, цивілізованій країні. А зараз – вигнати з нашої землі ворога, який її цинічно й підступно нищить. І для досягнення цієї найбільшої мети ми повинні бути разом.

Більше й нічого додати до сказаного.


* – «Цей обліковий запис на сайті volyn.com.ua створений та обслуговується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю відповідальністю редакції газети «Волинь» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу».

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Volyn Nova.

Telegram Channel