Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
Подарунок від уряду чи сюрприз  від Кабміну?

Волинь-нова

Подарунок від уряду чи сюрприз від Кабміну?

Осучаснення пенсій — тема номер один. Усюди — на вулицях, у транспорті, вдома і на роботі — тільки й чути: тому додали 300 гривень, а тому — 800. Люди при зустрічах допитуються одне в одного: «Скільки тобі «підкинули»?»

Ті ж запитання звучать і на пошті, у відділеннях банків, телефонних розмовах. Звісно, одна із сторін — та, в якої надбавка виявилася меншою, — почувши, що співрозмовнику додали більшу суму, розчарована. Наші старики — як діти. Цілком задоволеними бувають тоді, коли їм підняли пенсію вище, ніж сусідові чи колишньому колезі. Або ж коли вона зросла настільки, як очікували. Але, на жаль, справдилися сподівання не всіх. Одні отримали значне підвищення — тисячу гривень, а то й більше двох, інші, як то кажуть, курям на сміх — 40, 70, 200 гривень…

Солідна надбавка у тих, хто мав багато років страхового стажу і високу зарплату, з якої сплачувалися внески до Пенсійного фонду. Тож ті, котрі після осучаснення отримали мізерію, почуваються скривдженими. Допитуються, чому їх так образили? Мовляв, ми теж працювали на державу. Їсти і нам треба. Про тих, кому не дісталося ні копійки, і говорити нічого. Багато з них так розхвилювалися, отримавши пенсію у старому розмірі, що кілька днів сиділи на серцевих краплях. Тож звертаються до органів Пенсійного фонду, аби з’ясувати, чому їх обійшли? Телефонують і до редакції з докорами.

— Що ж це виходить? Хто ходив у шубі, той і ходитиме. А хто світив задом, той і далі буде?

— Що ж це виходить? Хто ходив у шубі, той і ходитиме. А хто світив задом, той і далі буде, — обурюється Неля Сегет із Луцька, не виявивши себе у жовтневих списках на надбавку. — А як нам жити? Тарифи ж на комуналку підняли, ціни на продукти зростають ледве не щодня, медикаменти дорожчають.

Інша лучанка, якій додали лише 300 гривень, саркастично зауважила: «А чого можна сподіватися від держави, якою керують олігархи? Вони ж далекі від народу і їм байдуже, як ми живемо. Зрештою, чим нас менше буде, тим для них краще». Після осучаснення, переконана жінка, у виграші опинилися ті, котрі не мають 15 років стажу, їм «підтягнули» пенсії до мінімалки, пожертвувавши тими, хто пропрацював 30 і більше років. Останнім «кинули» дуже мало, лише б додати що–небудь.

— Раніше отримувала 2 200 гривень пенсії, — каже моя співрозмовниця. — На той час це було понад 250 доларів. А зараз із добавкою маю 100. Яке ж це підвищення? Зробили перерахунок з поправкою на інфляцію. Оце і все.

«Осучаснення» звучить привабливо й оптимістично. В уяві пенсіонерів — це підвищення виплат, яке б дало змогу нормально жити. Тож люди сподівалися не на сотню–другу надбавки (хоча, скажемо прямо, в уряді ніхто не обіцяв, що доплати будуть суттєвими й однаковими для всіх). А тому, отримавши скромну суму, пенсіонери відчули себе обдуреними. Вони переконані, що осучаснення, з якого стартувала анонсована урядом пенсійна реформа, не зробить їх багатшими. Адже зростуть ціни на продукти, споживчі товари, послуги. Тож оті 300 гривень надбавки, що отримали більшість волинян, люди й не помітять. Через те справедливим осучаснення вважає лише та частина пенсіонерів, виплати яким значно зросли. Іншій доведеться терпіти щонайменше два роки. Адже в уряді запевняють, що наступне підвищення буде у 2019 році. 

Telegram Channel