Курси НБУ $ 40.44 € 43.53
Подолали 3000 км  із Північної Ірландії, щоб українські лікарі врятували їхню доньку

Батьки Рейчел безмежно вдячні львівським нейрохірургам.

Фото – «Перше медичне об’єднання Львова».

Подолали 3000 км із Північної Ірландії, щоб українські лікарі врятували їхню доньку

Львівські дитячі нейрохірурги видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з-за кордону, аби позбавити важких судомних нападів, що несли загрозу життю та стримували розвиток дитини. Надскладна операція тривала 7 годин

Родина з Британських островів здолала 3000 км, аби звернутися за допомогою саме до спеціалістів найбільшого у західних областях України Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії, що працює у Дитячій Лікарні Святого Миколая «Першого медоб’єднання Львова». Тут лікують дітей із різних куточків України. А от із-за кордону – вперше.

У дні проведення операції над містом Лева літали ракети. «Коли ми сиділи в укритті лікарні з іншими мамами, дітьми, моє серце просто розбилось», – зізналась мама дівчинки Кетрін Гріббен.

«Коли ми сиділи в укритті лікарні з іншими мамами, дітьми, моє серце просто розбилось».

4-річна Рейчел Гріббен – із невеликого містечка у Північній Ірландії. Вона – третя донечка у родині. Коли дівчинці було півтора рочки, батьки помітили, що вона якось відстає в розвитку. Також у крихітки з’явилися незначні посмикування тіла. А вже через кілька місяців вона перенесла перший важкий судомний напад. Медики діагностували епілепсію з епілептичними спазмами. Це такий вид судом, за яких по всьому головному мозку виникають розряди. Також лікарі виявили фокально-кортикальну дисплазію, тобто погано розвинені звивини мозку, які й провокували судоми.

З кожним місяцем напади у Рейчел посилювалися та частішали. Протисудомна терапія зменшила їхню кількість, але вони все ще регулярно траплялися і далі стримували розвиток дівчинки. У пошуках порятунку батьки Рейчел натрапили на відомого американського нейрохірурга Люка Томича. Він сказав, що хірургічним шляхом дівчинку можна позбавити 80–90% нападів. І порадив ірландській родині звернутися за допомогою до команди українських спеціалістів, яку очолює досвідчений нейрохірург Дитячої Лікарні Святого Миколая Михайло Ловга.

Попри загрозу ракетних обстрілів, батьки крихітки наважилися приїхати до Львова. Перший сигнал повітряної тривоги дуже їх налякав, як розповідає пресслужбі «Першого медичного об’єднання Львова» мама Рейчел – Кетрін: «Коли ми сиділи в укритті лікарні з іншими мамами, дітьми, моє серце просто розбилось».

Львівські нейрохірурги ж почали підготовку до втручання. Тут невролог-епілептолог відділення Марія Павлюк із колегами провела повне обстеження дитини для визначення максимально точного розташування вогнища епілептогенної активності. І виявила те місце, яке збігалося  із зоною мальформації, тобто патології кори головного мозку.

Зібравши всю інформацію, команда нейрохірургів взялася за ретельне планування операції. Надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.

«Ми вибрали комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім – видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками. А фокальна кортикальна дисплазія, тобто ця змінена частина мозку, була дуже близько до тієї зони. Саме тому ми працювали спільно з нейрофізіологами, використовуючи надсучасні технології – інтраопераційний моніторинг та «навігаційну систему», які допомагають нам уникнути пошкоджень здорових ділянок мозку», – розповідає Михайло Ловга, лікар-нейрохірург, керівник напрямку дитячої нейрохірургії та психоневрології Лікарні Святого Миколая.

7 годин наші лікарі не відходили від операційного столу. Втручання минуло успішно. Завдяки операції вдалося досягти бажаного результату. Судоми є повністю відсутні, і вони більше не затримуватимуть розвиток дитини.
Рейчел вже повернулася додому – до Північної Ірландії. Її батьки безмежно вдячні львівським лікарям за порятунок донечки.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Реклама Google

Telegram Channel