Курси НБУ $ 40.55 € 43.45
Чому ліки не можна тримати у ванні, на кухні та на підвіконні

Діти в жодному разі не повинні гратися з ліками!

Фото із сайту pinteres.com.

Чому ліки не можна тримати у ванні, на кухні та на підвіконні

Як правильно зберігати медикаменти вдом

Зазвичай, більшість ліків треба тримати у сухому, прохолодному, захищеному від світла місці, трохи далі від опалювальних та нагрівальних приладів

Насамперед уважно прочитайте інструкцію, щоб дізнатися про особливі умови для зберігання того чи іншого медичного препарату.

У ній вказані основні особливості зберігання та межі температурного режиму саме цих ліків:

  1. Якщо в інструкції із застосування рекомендують зберігати ліки при кімнатній температурі або температура не вказана, це означає, що для препарату оптимальна температура від +15°C до +25°C.
  2. Якщо рекомендується зберігання в прохолодному місці, це означає, що медикаменти слід тримати при температурі від +8 °C до +15°C.
  3. Зберігання у темному місці означає, що потрібно тримати ліки у захищеному від сонячного світла місці.
  4. Якщо зазначено, що в сухому місці – це означає, що слід тримати ліки у приміщенні з відносною вологістю повітря не більше, ніж 60 відсотків.

Зручно та практично тримати лікарські засоби з однаковою температурою зберігання не розрізнено по всьому будинку, а в одному визначеному місці. Наприклад, у картонній коробці, пластмасовому або металевому контейнері, аптечці, косметичці.

Оптимальні місця зберігання ліків у будинку – у передпокої, коморі чи кімнаті.

Навіть якщо у вас немає дітей, не ігноруйте вимогу тримати ліки в недоступному для них місці – на високій поличці або в шафці, що замикається. До вас можуть прийти гості з дітьми.

Не слід тримати коробку з медикаментами у ванній кімнаті через підвищену вологість, на кухні, тому що там спекотно під час приготування їжі, а також на підвіконні – через прямі сонячні промені.

Сім’ям із дітьми обов’язково слід зберігати ліки так, щоб малюк не зміг до них дістатися і навіть не знав, де вони лежать. Бажано взагалі не відкривати всієї аптечки у нього на очах, щоб не провокувати цікавість. Адже дитина може дістатися медикаментів, коли батьки не бачать.

Навіть якщо у вас немає дітей, не ігноруйте вимогу тримати ліки в недоступному для них місці – на високій поличці або в шафці, що замикається. До вас можуть прийти гості з дітьми, і найменше відволікання дорослих може призвести до сумних наслідків, якщо дитина дістане упаковку з яскравими привабливими пігулками.

Найкраще продовжувати тримати лікарські засоби в їхніх рідних заводських упаковках, разом з інструкцією із застосування.

Якщо вам необхідно відрізати частину блістера або відсипати ліки з упаковки в контейнер, наприклад, у поїздку, не полінуйтеся написати назву, дату випуску та термін придатності препаратів.

Рідкі та тверді ліки у флаконах потрібно тримати щільно закритими, інакше деякі препарати можуть випаровуватися, поглинати чи виділяти леткі речовини, вступати в реакцію з повітрям.

Обов’язково записуйте дату відкриття флакона з ліками, це можна робити на самій коробці. Це убезпечить вас від вживання зіпсованих медикаментів.

Не забувайте, що шприци, бинти та інші перев’язувальні матеріали також мають свої умови та терміни зберігання. Наприклад, з часом упаковка втрачає герметичність, через що вироби стають не стерильними.

Реклама Google

Telegram Channel